Головна сторінка » Ортодонтія

Ортодонтія

у Києві

Виправленням неправильного прикусу, корекцією зубного ряду займається лікар-ортодонт (термін має грецьке походження і в дослівному перекладі виглядає так: orthos - прямий / правильний; dontos - зуби). Наука, яка займається такими хворобами, називається ортодонтія.

Для вирівнювання зубів і прикусу використовуються різні системи і пристосування: брекети, капи, елайнери, пластини. З їх допомогою можна:

 • вирівняти викривлені зуби;
 • закрити міжзубні щілини різного розміру;
 • виправити прикус;
 • налагодити правильний режим дихання у дитини: з ротового в носове;
 • забезпечити правильне змикання зубів;
 • поліпшити процес жування;
 • відкоригувати дикцію;
 • попередити травми зубів і їх раннє зношування;
 • сприяти довгостроковому здоров'ю зубів і ясен.

Сучасні досягнення науки і новітні технології дозволяють забезпечити якісне ортодонтичне лікування не тільки дітям, а й дорослим пацієнтам.

Половина клієнтів клініки «Eurodental» в Києві - дорослі люди. Їх лікування проходить не менш успішно, ніж в дитячому віці. Пацієнти, які звернулися за допомогою до наших фахівців, здобули гарну посмішку, виправили прикус, налагодили жувальні функції зубів.

Все ж кращий варіант для коригування - почати терапію до того, як дитині виповнилося 7 років. Лікування, розпочате на ранніх стадіях, коли організм ще розвивається, дає найбільший ефект. Якщо стан зубів і прикусу малюка викликає у вас побоювання, консультація стоматолога-ортодонта не стане зайвою. Чим раніше буде виявлено неполадку, тим більша ймовірність уникнути серйозних порушень в зрілому віці.

Консультація фахівця в центрі стоматології «Євродентал» безкоштовна, а починати лікування можна тоді, коли ви будете до цього готові.

КОЛИ ВІЗИТ ДО ОРТОДОНТА

НЕМИНУЧИЙ

Відвідати стоматологічну клініку необхідно в наступних випадках:

 • зуби накривають один одного;
 • верхня щелепа йде вперед, а нижня - западає;
 • після травми змінився зубний ряд;
 • неправильно змикаються зуби;
 • відчуваєте незручності під час прийому їжі;
 • почастішали захворювання ротової порожнини через неможливість провести якісну гігієну.

Як наслідок, з'являється невпевненість в собі, люди соромляться посміхатися. Але впадати у відчай не варто - за себе можна поборотися, закликавши на допомогу надійного помічника в особі спеціаліста по виправленню зубів.

Не всі проблеми ротової порожнини можуть бути очевидними. Якщо при плановому відвідуванні стоматолога, лікар радить записатися на консультацію до ортодонта, не нехтуйте радою, адже правильне розташування зубів і коренів стане запорукою стійкості коронок в майбутньому.

Лікування ніхто нав'язувати не стане, але рекомендації фахівця обов'язково стануть в нагоді. Лікар точно визначить, чи є відхилення або ваші зуби розвиваються в правильно і приводів для занепокоєння немає.

Якщо хочете збільшити шанси зберегти здоров'я зубів і віддалити необхідність установки протезів, записатися на прийом можна за телефоном або залишивши заявку на сайті стоматології на Оболоні. У нас створені всі умови і для більш складних операцій: змінити форму щелепи, губ.

Як проходить

консультація ортодонта

gold-ico (3)

Огляд ротової порожнини на первинній консультації дасть можливість виявити існуючі проблеми з прикусом, положенням зубів, можливі ускладнення

gold-ico (2)

Лікар поставить первинний діагноз і запропонує варіанти лікування

gold-ico (1)

Пацієнт сам може визначити терміни етапів терапії, вибрати найбільш підходящий план і вартість

gold-ico (4)

Обговоривши план і вартість, внісши корективи, лікар і пацієнт ухвалять спільне рішення про подальші дії, призначать дату початку терапії

ВИДИ ОРТОДОНТИЧНОГО ЛІКУВАННЯ

В «EURODENTAL»

1

Лікування у ортодонта, як уже згадувалося, зачіпає зуби і щелепи. Фахівці ортодонтической стоматології клініки на Оболоні відкоригують всі можливі порушення. Розберемо, що відбувається в кожному конкретному випадку.

Передні зуби видаються вперед

Ця аномалія виникає через неправильне нахилу при зростанні зубів. Це не тільки змінює зовнішність, а й стає серйозною проблемою: такі зуби можна пошкодити під час спортивних занять, травмувати при падінні. Вони можуть порушувати процес харчування, мова.

Скупченість зубів

Занадто вузька щелепа не має в своєму розпорядженні достатньо місця для росту зубів, тому вони заходять один на одного. Завдання полягає в тому, щоб розширити простір, дати кожному зубу зайняти своє місце. Якщо після комплексу заходів, зубний ряд не виглядає ідеальним, його можна підправити.

Проміжки між зубами

Наявність щілин шкодить здоров'ю, особливо якщо відстань між зубами занадто велика. З такою вадою теж можна впоратися. Розсунутися зубний ряд може і внаслідок відсутності зуба (якщо він довго не виростає або затягнули з установкою протеза).

Ретиновані зуби

Якщо зуби не можуть прорізатися, це доставляє неприємні відчуття і миритися з таким становищем не варто. Також важливо допомогти стати на місце зубу, який прорізався частково.

Глибокий прикус

Верхні зуби, коли змикаються щелепи, йдуть далеко вперед, накриваючи нижній ряд. Якщо такий «навіс» становить 50% розміру нижньої щелепи, його необхідно виправити.

Відкритий прикус

При змиканні зубів, між ними проглядається щілина. Такий дефект теж може порушити дикцію, естетику ротової порожнини і т.п.

Мезіальний прикус

Його ще називають «бульдожа щелепа». При цій аномалії верхні зуби розташовуються занадто далеко. Інший варіант - нижня щелепа дуже видається вперед. Людина відчуває біль в щелепі, можуть змінитися риси обличчя, з'явитися бруксизм (скрегіт зубів).

Перехресний прикус

Один або кілька зубів занадто близько знаходяться до щоки або язика, що порушує цілісність зубного ряду, щелепи повноцінно не змикаються. Виникають проблеми при прийомі їжі.

Дистальний прикус

Зуби змикаються неправильно через занадто розвинену верхню або при недорозвиненні нижньої щелепи. Відбувається деформація обличчя, яка дуже помітна в профіль.

2

ЩО ВИКЛИКАЄ ПОРУШЕННЯ ПРИКУСУ

Велика частина проблем в ортодонтії пов'язана з «поганим кусанням». Так можна охарактеризувати порушення прикусу або оклюзію.

Причин, які призводять до змін у будові ротової порожнини багато: неправильний розвиток зубів у дитячому віці, тривале смоктання соски, звичка смоктати палець або інші предмети. Якщо у дитини часто з'являється нежить, збільшені аденоїди, порушується носове дихання – малюк звикає дихати ротиком, тому що так зручніше. Як наслідок зуби ростуть у неправильному напрямку, частіше в різні боки.

Дефекти так само можуть бути і не природного характеру, а наслідком отриманих травм зубів або лицевих кісток.

Неправильний прикус має серйозні наслідки для здоров'я. Ви здивуєтеся, але порушення прикусу впливає на функцію хребта і поставу. Захворювання шлунково-кишкового тракту також беруть початок від порушень прикусу і зростання зубів. Таку ж природу мають деякі дефекти мови.

Вперті статистичні факти змушують бити на сполох - 70% дітей України віком 12 років мають ті чи інші відхилення від норми і потребують лікування. У вас є шанс допомогти своїй дитині, скористайтеся ним.

3

КРАЩИЙ ВІК ПОЧАТИ ЛІКУВАННЯ

Виправити недоліки, що дісталися від матінки природи або придбані в результаті хвороби або травми, ніколи не пізно. Але є період, коли лікування найефективніше. Частина ортодонтів наполягає, що це 12-13 років, коли йде бурхливе зростання організму. Але наша практика переконує в іншому. Почавши виправлення щелепного апарату в 7 років, можна подарувати дитині гарну посмішку до підліткового віку і позбавити його від носіння брекетів чи інших систем для виправлення прикусу.

Використовуючи знімні і незнімні апарати для розширення щелепи, виходить вирішити відразу дві проблеми: брак місця для росту зубів і неправильний прикус. Скільки носити такі системи вирішує ортодонт по ходу виправлень.

Доросла людина приймає рішення усвідомлено і приходить за допомогою до фахівця з ортодонтії в Києві. У центрі стоматології на Оболоні дорослі пацієнти становлять 50% від тих, хто звернувся за подібними послугами. Відновлення правильного зубного ряду і нормалізація прикусу вимагає великих зусиль, рішучості, наполегливості і віри. Але в підсумку все це завершується прекрасною посмішкою. Варто відкинути сором і наслідувати приклад Ніколаса Кейджа, Тома Круза, Кріштіану Роналду, Фей Данауей, Камерон Діаз, Гвен Стефані і інших публічних особистостей, яким брекети не завадили брати участь в урочистих заходах і зустрічатися зі своїми шанувальниками.

Які бувають

Ортодонтичні апарати

Незнімні ортодонтичні апарати:

Це найбільш поширені і найчастіше використовувані ортодонтичні пристрої. Їх встановлюють, коли точність роботи має важливе значення. Пацієнту доводиться носити такий апарат цілодобово. У ньому споживати їжу, чистити зуби. Тому деякі продукти виключаються. В основному це цукровмісні напої, солодощі (особливо в’язкі), занадто тверда їжа.

В іншому можна вести звичний спосіб життя. Якщо пацієнт займається контактними єдиноборствами, боксом – про це необхідно проінформувати лікаря. У таких випадках призначають спеціальні захисні капи.

1. Брекети

В основі брекет-системи дуга, вигнута за формою правильного зубного ряду. На неї надягають спеціальні конструкції, що нагадують маленькі замочки. Вони закріплюються на кожен зуб спеціальним склеювальним складом. Брекети тиснуть на зуби з певною силою, випрямляючи кривизну. У процесі виправлення дуга кілька разів змінюється. Її натяг коригується раз на місяць при відвідуванні ортодонта.

Тривалість носіння брекетів залежить від стану зубного ряду. Може становити кілька місяців або затягнутися на кілька років.

Брекет-система може бути виготовлена ​​за бажанням клієнта з металу, кераміки, пластику, сапфіру, золота. Для дітей роблять у вигляді кумедних звіряток.

2. Утримувач місця

Необхідний для того, щоб попередити викривлення зуба. Коли молочний зуб випадає, а новий затримується на виході, сусідні можуть зрушуватися. Апарат утримує їх на місці. На один із сусідніх зубів надівається кільце, від якого відходить рамка з дроту. Вона впирається в інший зуб і не дає їм зійтися.

3. Ортодонтична незнімна пластина (Марко Роса, Андрезена-Гойпля)

Незнімна пластина або Апарат Андрезена-Гойпля надягають на молочні зуби, якщо щелепа малюка занадто вузька і заважає правильно розвиватися зубкам. Розширення щелепи допоможе зубам стати на свої місця, не допустити скупченості. Таким чином, ортодонтична пластина замінить установку брекет-системи, яка в ціновому відношенні значно перевершує апарат Андрезена-Гойпля.

Перевага незнімного пристосування в тому, що малюк не може «втратити» його або зняти. Тому результат гарантований і гроші не будуть витрачені даремно.

Такий апарат допоможе налагодити носове дихання і естетику ротової порожнини. Оскільки надівається на молочні зубки, емаль нових зубів не псується.

Однак знайти в Києві ортодонта, який практикує таку методику, складно з ряду причин. Деякі фахівці вважають за краще встановлювати дорогі брекет-системи.

У нашій клініці у Вас є шанс допомогти своїй дитині вчасно, позбавивши його в подальшому від тривалого лікування.

4. Ретейнер незнімний

Пристрій являє собою тонкий дріт, вигнутий у формі правильного зубного ряду. Його кріплять до зубів з внутрішньої сторони і оточуючим його не видно. Встановлюють після зняття брекетів, щоб закріпити результат. Носити ретейнери потрібно півтора – два строки носіння брекетів.

5. Мікроімплант ортодонтичний

Таке пристосування являє собою маленький гвинт, виконаний з титанового сплаву. Він створює додаткову точку опори при вирівнюванні зубів. Встановлюється в кісткову тканину щелепи таким чином, щоб головка виступала над яснами.

До неї кріпляться інші пристосування: ортодонтичні джгутики, ланцюжки, пружинки. Під їх тиском зуб переміщується в потрібне положення.

Їх можна використовувати як самостійні елементи, так і в поєднанні з брекет-системами. По завершенні лікування мікроімпланти видаляють.

Ортопедичні мікроімпланти не варто плутати з імплантами, що використовують при протезуванні зубів, які встановлюються замість кореня зуба.

6. Апарат Гербста (апарат Herbst)

Якщо верхні зуби заходять на нижні на половину розміру щелепи, встановлюють апарат Гербста. Його завдання допомогти нижній щелепі «дорости» до верхньої. Спеціальний механізм повільно розтягує зв’язки, щелепні м’язи поступово адаптуються до роботи в нових умовах. Щелепа досягає нормального розміру і положення.

ЗНІМНІ ОРТОДОНТИЧНІ АПАРАТИ:

1. Елайнери

Це прозора конструкція виконана з дуже тонкого синтетичного матеріалу нешкідливого для здоров’я людини. Елайнери встановлюються на зуби, повторюючи їх форму. Завдання пристосування: повільно пересувати зуб в потрібному напрямку, чинячи тиск на щелепу. У міру переміщення зубного ряду тиск слабшає. В процесі лікування елайнери періодично змінюють. Кожен наступний підводить зуби ближче до ідеального стану.

Оскільки матеріал прозорий, пристрій не кидається в очі, це одна з причин, чому дорослі пацієнти частіше вибирають елайнери. Їх перевага ще й у тому, що можна зняти під час прийому їжі (немає необхідності обмежувати себе в їжі) і при чищенні зубів.

Найбільш затребувані апарати виготовлені за технологією Easy Align (ізілайн) і Invisalign (Инвизилайн). Більше інформації знайдете в розділі «Статті».

2. Еластопозіціонер

Капа з силікону, що виготовляється за індивідуальним замовленням на основі зліпка щелепи. Використовується для виправлення прикусу у дорослій та дитячій ортодонтії. Надягають пристосування на всю ніч. Протягом дня досить носити 2 години. Цей час розбивають на проміжки по 0,5 години або 1 годину.

3. Ортодонтичні знімні пластини

Інша назва – розширювальна пластина. Принцип дії такий самий, як і у незнімної: розсовує вузьку щелепу. Але її дозволяється знімати під час їжі і для чищення зубів.

Практикуючі фахівці використовують знімні пластини Twin Block (Твін Блок), Андрезена-Гойпля для розширення місця в зубному ряду. Таким чином постійні зубки у малюка ростуть правильно.

4. Ретейнер знімний

Це жорстка знімна капа. Виготовляють її на основі відбитків щелепи пацієнта.

Необхідний ретейнер для закріплення досягнутих результатів від брекетів. Зазвичай використовується тільки вночі, але в деяких випадках лікар рекомендує надягати і вдень. Пристосування не кидається в очі при носінні в денний час, оскільки матеріал, з якого ретейнер виготовлений – прозорий.

Ми розповіли про найбільш популярні апарати і системи вирівнювання зубів. Який слід встановити в кожному конкретному випадку, визначить лікар після огляду пацієнта. Прийняте рішення є рекомендацією. Клієнт клініки «Євродентал» має право вибрати найбільш підходящий для нього в ціновому діапазоні, а також з точки зору естетичного комфорту.

Чому пацієнти нам довіряють

Перш ніж зважитися на відвідування стоматологічної клініки, варто поцікавитися її репутацією. Почитайте відгуки про наших лікарів і результати їх роботи, опубліковані на незалежних майданчиках в інтернеті. Ви переконаєтеся, що нам заслужено поставили найвищі бали.

Наші переваги:

 • не боїмося надати допомогу в найскладніших випадках. Впевнені, що кінцевий результат порадує пацієнта;
 • в нашій клініці працює чотири ортодонта. Розпочавши лікування, Ви можете бути впевнені, що лікар доведе його до кінця. Ми розуміємо, наскільки важливий сталий контакт пацієнта і лікаря, оскільки лікування може тривати не один рік;
 • наші лікарі ведуть активну наукову діяльність, часто публікуються у фахових журналах, входять до редакційної колегії видання «Сучасна ортодонтія»;
 • головний лікар клініки Валерія Желнова, за версією doc.ua, визнана кращим стоматологом;
 • ортодонти «Євродентал» ведуть практичні курси в навчальних закладах по ортодонтії, знайомлячи студентів з новітніми досягненнями в цій галузі. Вчать застосовувати на практиці сучасні технології, інноваційні методики виправлення прикусу і зубів.

Красива усмішка не мрія, а реальність, яка може змінити ваше життя, осяяти його новими фарбами. Не зволікайте, йдіть до своєї мрії разом з лікарями «Eurodental». Ми Вас не підведемо!

Питання

до розділу "Ортодонтія"

Найпоширеніші питання наших Клієнтів щодо ортодонтичного лікування

 

Що таке ортодонтичне лікування?
> Ортодонтичне лікування – це спосіб вирівнювання або переміщення зубів з метою поліпшити зовнішній вигляд зубів і функціональність. Також воно допомагає поліпшити довгострокове здоров’я ваших зубів, ясен і суглобів щелепи, так як призводить до рівномірного розподілу навантаження під час жування.

Навіщо мені необхідно ортодонтичне лікування?
> Багато людей мають скупченість або викривлення зубів. Крім цього, зуби в неправильному прикусі можуть піддаватися підвищеним навантаженням, а також зношуванню. Ортодонтичне лікування допоможе їх вирівняти і перемістити в правильне місце в зубному ряду. Це поліпшить їх зовнішній вигляд і функціональність, а також зробить гігієну зубів легшою.

В якому віці варто починати ортодонтичне лікування?
> Найкращий час починати ортодонтичне лікування в дитинстві. Бажано, щоб батьки привели дитину на консультацію до ортодонта в сім років. Але дорослі також можуть проходити ортодонтичне лікування. І все більше людей проходять ортодонтичне лікування у “Євродентал” у дорослому віці. Вік не такий важливий, як наявність достатньої кількості зубів. Для дітей може знадобитися почекати до тих пір, поки більшість постійних зубів не проріжеться.

Хто проводить ортодонтичне лікування?
> Ваш зубний лікар може проводити ортодонтичне лікування. Або він може направити вас до вузькоспеціалізованого фахівця (якщо питання вимагає додаткової кваліфікації) – ортодонта.

Що включає в себе ортодонтичне лікування?
> Найголовніше – це пройти повну діагностику і огляд. Зазвичай це включає в себе огляд лікарем-ортодонтом, отримання панорамного знімка і створення моделей на підставі відбитків ваших зубів. Після цього ваш ортодонт або стоматолог обговорить з Вами, яке лікування необхідно пройти.

Чи треба мені буде видаляти якісь зуби для того, щоб звільнити місце для зростання інших?
> У Вас може не бути достатньо місця для того, щоб всі постійні зуби нормально розмістилися в порожнині рота. Тому для проходження ефективного лікування Вам може знадобиться видалити деякі постійні зуби. Ваш лікар розповість Вам, чи варто розглядати такий варіант. Іноді простір можна звільнити, використовуючи інші способи лікування.

Як проводиться ортодонтичне лікування?
> Ортодонтичне лікування може проводитися безліччю різних способів і апаратів, хоча більшість людей знають лише про брекети.

Що таке знімні брекети?
> Просте лікування може проводитися за допомогою знімних апаратів. Одним з основних видів таких апаратів є елайнери (прозорі тонкі капи) і ортодонтичні пластини.

Що таке незнімні брекети?
> Іноді, з тих чи інших причин, зуби необхідно переміщати за допомогою більш точних апаратів. Це включає в себе брекети і незнімні пластини, які кріпляться до зубів на певний час і не знімаються. Ви не зможете самостійно зняти ці пристосування, і тому вони називаються незнімні.

Що таке невидимі брекети?
> Найчастіше під невидимими брекетами розуміють тонкі, міцні, прозорі елайнери для вирівнювання зубів, які практично непомітні при носінні. Набори таких кап виготовляються індивідуально для кожної людини. Елайнери одягаються на 22-23 години для досягнення найкращого результату. Знімаються вони тільки для прийому їжі і проведення гігієни зубів.

Як довго триває ортодонтичне лікування?
> Тривалість ортодонтичного лікування безпосередньо залежить від характеру лікування і динаміки змін. В середньому ортодонтичне лікування може тривати від кількох місяців до двох з половиною років.

Що відбувається після того, як зуби стають рівними і розташовуються у правильному положенні?
> Після закінчення лікування ваші зуби повинні бути утримані в новому положенні деякий час. Це називається періодом ретенції, а апарати, за допомогою яких це робиться, називаються ретейнер. Залежно від ситуації, ретейнери бувають знімні і незнімні.

Чи буде боляче?
> Всі пристосування спочатку викликають незвичайні відчуття в роті і можуть створювати дискомфорт. Якщо проблема не вирішується, лікар швидше за все зможе зробити деякі коригування для того, щоб допомогти. Зубам зазвичай некомфортно відразу після установки або корекції брекетів і інших ортодонтичних пристосувань, але ці відчуття тимчасові, Ви швидко звикаєте до встановленої апаратури.

Скільки візитів необхідно зробити під час лікування?
> Деякі ортодонтичні апарати повинні корегуватися кожні 4-6 тижнів. Ваш лікар розповість Вам, як часто це необхідно робити. Крім цього, деякі ортодонтичні апарати, за умови того, що батьки зможуть призвичаїтися і слідувати інструкціям лікаря, можливо буде коригувати самостійно для своєї дитини.

Колекціонуємо посмішки

результат роботи лікарів Євродентал

лікарі

клініки Євродентал

Кращий лікар-стоматолог по версії doc.ua, хірург-імплантолог

Стаж роботи: 19 років

Стоматолог-ортодонт

Стаж роботи: 6 років

Стоматолог-ендодонтист, мікроскопіст

Стаж роботи: 8 років

Стоматолог-імплантолог, хірург, спеціаліст у галузі протезування

Стаж роботи: 19 років