Головна сторінка » Ортопедія і протезування зубів

Ортопедія і протезування зубів

у Києві

Ортопедія - розділ стоматології, який спрямований на відновлення зруйнованих зубів і заповнення цілісності втраченого зубного ряду. Найбільш оптимальним і найпоширенішим методом для відновлення повноцінних функцій зубів є протезування.

Новітні технології і високоякісні матеріали, які використовують лікарі стоматологічної клініки «Eurodental» дозволяють не тільки вирішити проблему відсутності зубів, але і подбати про профілактику подальших їх руйнувань, а також про естетичний вигляд зубного ряду.

Незважаючи на те, що останнім часом клієнти активно вдаються до більш сучасного та надійного методу відновлення зубів - за допомогою коронок на імплантатах (більш детально про цю послугу Ви можете почитати в нашій статті), протезування продовжує користуватися величезним попитом.

ЯКІ ІСНУЮТЬ ЗУБНІ ПРОТЕЗИ

Незнімні зубні протези:

  • Коронки – пластмасові, металокерамічні, цирконієві і цільнокерамічні (керамічні);
  • Вкладки;
  • Вініри;
  • Адгезивні мостовидні конструкції;
  • Мостовидні протези або мости;
  • Протези на імплантатах.

Коронка на зуб - ортопедична конструкція, мікропротез, що покриває коронкову частину зуба або окремо взяту частину поверхні. Коронки є найбільш поширеним видом незнімного протезування зубів. Цей метод дозволяє відновити навіть наполовину зруйнований зуб. Коронки бувають різних типів. Відрізняються вони матеріалами і способами їх виготовлення.

Протезування зубів коронками відрізняється довговічністю, оскільки між коронкою і основою не потрапляє слина, частинки їжі, тому не виникають процеси гниття. Фіксація таких коронок відбувається дуже швидко і непомітно. Лікар ізолює від слини місце для коронки, знежирює його за допомогою спирту і фіксує саму коронку на постійний цемент. Також, коронки часто використовують протезуванні на імплантах. Але для цього лікарю потрібно встановити імплант, на який буде фіксуватися коронка. Від звичайних коронок, що використовуються для традиційного протезування, коронка на імпланти відрізняється способами виготовлення і установки. Вона кріпиться не на обточений справжній зуб, а на імітацію його кореня - зубний імплантат. Між коронкою і штучним коренем є проміжна ланка у вигляді аббатмента. Більш детально про такі коронки Ви можете ознайомитись в нашій статті про імплантати.

Зубні вкладки - керамічні конструкції, які є кращою альтернативою композитної (матеріал складається з пластичної основи) пломби. Такий вид протезування використовують у разі якщо корінь зуба здоровий, а його коронкова частина сильно пошкоджена. В нашій зуботехнічній лабораторії по відбитку створюється спеціальна конструкція, яка за формою нагадує супер точну пломбу і дуже щільно прилягає до дентину (тканини зуба), що забезпечує не тільки функціональність, але також естетичну схожість зі справжнім зубом. Вона повністю відновлює зовнішній вигляд і запобігає подальшому руйнуванню. Вкладки дозволяють відновити навіть дуже сильно пошкоджені зуби без застосування коронок.

Стоматологічна клініка Eurodental використовує найпопулярніші і високотехнологічні керамічні вкладки E-max (виробник - Німеччина). Конструкція являє собою пресовану кераміку, в якій містяться кристали лейцита, тому вона має високу міцність яка прирівнюється до міцності емалі зуба. Дозволяє витримувати великі навантаження, тим самим значно перевершує будь-які пломбувальні матеріали, такі як фото- і склополімер. Крім того, вкладки E-max виготовляються на основі тривимірного моделювання. Під час прийому лікар знімає відбиток, який потім передається в нашу зуботехнічну лабораторію, де його оцифровують. На його основі створюють тривимірну модель і за сучасною технологією CAD/CAM відтворюють зуб. Така методика включає в себе реконструкцію зуба за допомогою автоматизованого алгоритму на фрезерувальних верстатах, який відтворює тривимірну вкладку за допомогою нанесення керамічних шарів один на одного. Такий процес виготовлення дозволяє в деталях повторити анатомію зуба і встановити вкладку з максимально точною посадкою. Протезування зубів вкладками рекомендовано, якщо пошкодження коронкової частини складають 25-50%. Вартість керамічної вкладки E-max - від 4 200 грн. за одиницю.

Вініри - керамічні накладки на зуби у вигляді тонких пластинок, які застосовуються для корекції форми або кольору зубів, також допомагають приховати тріщини, проміжки або незначні вади прикусу, зменшити чутливість зубів. Вартість такого протезування в клініці "Eurodental" - від 4000грн. Більш детально про вініри, Ви можете дізнатися ознайомившись в нашій статті.

Протезування адгезивними мостовидними конструкціями - це процес, який включає себе установку композитної коронки на скловолокнисту стрічку або армовану балку. Лікар під час прийому готує опорні зуби, між якими простягає скловолокнисту стрічку (Glasspam) або армовану балку, після чого, прямо на неї встановлює одну або кілька коронок, виконаних з композиту. Такий вид протезування є швидким, але не довговічним, пов'язано це з тим, що коронка з композиту зношується протягом року. Таку процедуру часто роблять після імплантації або видалення зубів в якості аналога тимчасової коронки, за бажанням клієнта. У клініці "Eurodental" вартість протезування адгезивними мостовидними конструкціями складає від 300 грн.

Мостовидні протези або мости - незнімна ортопедична конструкція, яка в якості підтримки використовує два опорних зуба розташовані по обидва боки від зруйнованих зубів. Мостовидні протези дозволяють заповнити відразу кілька втрачених зубів, які стоять підряд, відновити жувальні функції і досягти бажаного естетичного ефекту. Для використання цієї методики протезування у клієнта повинні бути здорові опорні зуби, які зможуть витримати навантаження. Таке протезування виконується в кілька етапів.

ЗНІМНІ ЗУБНІ ПРОТЕЗИ

які ми пропонуємо

Знімне протезування зубів:

• Бюгельні протези;

• Часткові і повні знімні пластинкові протези;

Бюгельний протез - різновид знімного протезування, в основі конструкції якого лежить: металева каркас-дуга і базис (деталь імітує ясна) на ньому знаходяться штучні зуби. Назва такого виду протезів походить від слова «bügel», що в перекладі означає «дуга». Установку даного виду протезування рекомендують при відсутності як мінімум трьох зубів підряд, такий протез здатний відновити функцію втрачених зубів і в бічних ділянках зубного ряду і в передньому відділі. Існує кілька типів бюгельного протезування їх розрізняють залежно від типу кріплення:

• Бюгель на кламмерах - металеві відростки, які з двох сторін відходять від каркаса. Є найпростішим і доступним, але може бути трохи помітним.

• Бюгель на аттачменах (мікрозамках) - такий протез надійно фіксується на спеціальну засувку - це складна, але естетична конструкція.

Основними перевагами цього виду протезування є швидка установка протеза (дуже часто немає необхідності в попередньому хірургічному втручанні), простота використання (є можливість зняття протезів для їх очищення) і надійність фіксації конструкції, а також не висока вартість в порівнянні з більш сучасним методом - протезування на імплантатах. Вартість бюгельного протеза в стоматологічній клініці "Eurodental" - від 7 500 грн.

Повно- і частково-знімні пластинкові протези - найбільш прості в плані виготовлення і установки, а також найбільш доступні в ціні ортопедичні конструкції. Дані види протезів складаються з пластмасової (акрилової, нейлонової) основи, на яку кріпляться штучні зуби. Такі протези універсальні їх можна використовувати, як при втраті декількох зубів, так і при повній адгезії (відсутності) всіх зубів. Різниця між цими протезами в їх жорсткості і способі фіксації. Акрилові протези фіксуються за рахунок присмоктування кругового клапана до неба, а нейлонові фіксуються на кламер. Також акрилові протези відмінно передають жувальний тиск на зуби, що не скажеш про нейлонові, які замість цього передають все навантаження на слизову оболонку протезного ложа. Сучасні технології дозволяють виготовляти знімні конструкції, які зберігають високу естетичність і виключно комфортні для клієнтів. Знімні протези можна не виймати з ротової порожнини на ніч, єдине, для чого їх рекомендується виймати з рота - для проведення гігієнічної чистки, вранці і ввечері. Вартість пластинчастого знімного протеза в стоматологічній клініці "Eurodental" - 5 000 грн, повного знімного - 6 000 грн.

Протезування зубів

переваги і недоліки

gold-ico (3)

+ Відновлення жувальної, естетичної функції зубів, різноманітність матеріалів і варіантів установки

gold-ico (2)

+ Можливість лікування без видалення власного зуба

gold-ico (1)

- Термін служби (незважаючи на довговічність використання, протез може змінювати свій первинний зовнішній вигляд, а вініри або композитні вкладки вимагають регулярної заміни через кожних 5-10 років в залежності від матеріалу)

gold-ico (4)

- Необхідність обточування або шліфування зуба перед установкою вініра або протеза

ВСТАНОВЛЕННЯ ЗУБНИХ ПРОТЕЗІВ

1

ДІАГНОСТИКА

Незалежно від того, в якому стані знаходиться Ваш зуб і який результат Ви бажаєте отримати, необхідно обов'язково проконсультуватися з фахівцем. У стоматологічній клініці «Євродентал» Ви завжди зможете отримати детальну консультацію з Вашої проблеми, кваліфіковані лікарі сформують індивідуальний план лікування і підберуть оптимальний для Вас варіант. Консультація в стоматологічній клініці «Євродентал» безкоштовна. Для комплексного обстеження та складання плану лікування необхідно буде зробити знімки - КТ або Ортопантомограма. Якщо у Вас вже є готові знімки, Ви можете взяти їх з собою на консультацію.

2

ПІДГОТОВКА ДО ВСТАНОВЛЕННЯ ПРОТЕЗА

Перед безпосередньою установкою протеза, лікар, виходячи з кожного конкретного випадку, а також з переваг пацієнта, підбирає методику протезування (коронка, вкладка, імплантація, міст і т.д.), матеріал, форму, колір протеза. Потім виготовляє відбитки, відправляє їх у нашу зуботехнічну лабораторію, де за допомогою тривимірного моделювання виготовляють необхідну постійну конструкцію, готову до установки.

Також, при установці вініра або коронки, необхідно пройти процедуру обточування зуба. При установці вініра мінімальне обточування на 0,6 мм зубної тканини для того, щоб зуб з встановленим вініром не виглядав надто опуклим на тлі інших зубів. При установці коронки сточування до 2,5 мм для можливості установки коронки на рідний зуб. Після обточування лікар встановить тимчасові накладки, які забезпечать естетичний ефект, а також допоможуть уникнути зайвої чутливості після процедури. При установці коронки на штифті, в попередньо запломбований кореневий канал встановлюється штифт, на який в майбутньому і буде кріпитися протез. Потім лікар проводить припасування (підгонку протеза), щоб зрозуміти, що все зроблено правильно і можна фіксувати протез.

3

КРІПЛЕННЯ ПРОТЕЗА

Після всіх необхідних маніпуляцій лікар фіксує постійний протез, а також дає пацієнтові всі необхідні рекомендації по догляду та експлуатації протеза для максимально довговічного і комфортного носіння.

Після установки будь-якого виду протеза дуже важливо правильно доглядати за ротовою порожниною і регулярно відвідувати стоматолога для огляду стану протеза. Але не варто переживати, так як нюансів по догляду не так багато, а звикання до встановлених протезів відбувається досить швидко і легко. Сучасні протези забезпечать Вам не тільки здоров'я на довгі роки, а й дозволять отримувати задоволення від життя, насолоджуючись красивою і променистою усмішкою.

Колекціонуємо посмішки

результат роботи лікарів Євродентал

лікарі

клініки Євродентал

Кращий лікар-стоматолог по версії doc.ua, хірург-імплантолог

Стаж роботи: 19 років

Стоматолог-ортодонт

Стаж роботи: 6 років

Стоматолог-ендодонтист, мікроскопіст

Стаж роботи: 8 років

Стоматолог-імплантолог, хірург, спеціаліст у галузі протезування

Стаж роботи: 19 років