Головна сторінка » Пародонтологія та гігієна ротової порожнини

Пародонтологія та гігієна ротової порожнини

За статистикою даних Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, близько 92% дорослого населення стикаються з проблемами запалення ясен, що часто буває причиною випадання зубів. Саме тому стоматологічна клініка «Eurodental» приділяє велику увагу лікуванню захворювань пародонту.

Пародонт - комплекс тканин, тісно пов'язаних між собою, які оточують зуб і утримують його на місці. До пародонту відносять: зуб, ясна, зв'язковий апарат зуба і кістку.

Пародонтологія - розділ стоматології, який займається вивченням проблем і аномалій, лікуванням, а також профілактикою захворювань тканин пародонта.

Головною особливістю такого роду захворювань є той факт, що перші етапи хвороб пародонту проходять практично безсимптомно і дуже часто люди просто не звертають увагу на перші ознаки.

СИМПТОМИ, ПРИ ЯКИХ ВАМ СЛІД ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ ДО ПАРОДОНТОЛОГА:

  • неприємний запах з рота;
  • біль і кровоточивість ясен під час чищення зубів;
  • зміна кольору зубів і поява темного нальоту;
  • запалення або припухлість ясен;
  • підвищена чутливість зубів (на холодне і гаряче);
  • оголення шийок зубів, поява проміжків між зубами;
  • біль при жуванні і прийомі їжі;
  • рухливість зубів.
Захворювання

ЯСЕН

Захворювання ясен негативно позначаються не тільки на зовнішньому вигляді зубів, але також впливають на загальний стан ротової порожнини. Симптоми, які супроводжують хворобу можуть бути викликані різними причинами, такими як хронічні, аутоімунні (захворювання пов'язані з порушенням функціонування імунної системи) або системні захворювання, діабет, спадковість, гормональні зміни в організмі, неправильний спосіб життя, шкідливі звички. Але найчастіше ключовою причиною захворювань тканин пародонта є неправильна гігієна порожнини рота, внаслідок якої утворюються бактерії і наліт, які призводять до руйнування м'яких і твердих тканин, що оточують зуб.

До найбільш поширених захворювань ясен можна віднести: гінгівіт, пародонтит, пародонтоз.

Гінгівіт - поверхневе запалення ясен без порушення цілісності зубодесневого з'єднання. Найпоширенішим симптомом гінгівіту є кровоточивість або почервоніння ясен при контакті з твердою їжею або під час чищення зубів. У деяких випадках, крім почервоніння, пацієнти можуть спостерігати розростання м'яких тканин ясен, а також некроз (омертвіння). Якщо крім припухлостей Ви відчуваєте неприємний запах з рота, то Вам необхідна консультація лікаря-пародонтолога. Також слід звернути увагу на гостру чутливість ясен до гарячої або холодної температури. Якщо ігнорувати перші ознаки прояву гінгівіту і не вживати ніяких дій для їх усунення, то гінгівіт може розвиватися і переходити в більш важку форму - пародонтит.

Якщо запальний процес торкнувся не тільки поверхневих м'яких тканин (при гінгівіті запалення зачіпає тільки слизову оболонку і міжзубні сосочки), а поширюється на альвеолярну кістку, то мова йде про пародонтит.

Пародонтоз - це системне захворювання пародонта, яке характеризується дистрофічними порушеннями тканин, що оточують зуб, в зв'язку з недостатнім кровопостачанням, призводить до їхньої атрофії. Пацієнти часто плутають терміни «пародонтит» і «пародонтоз». Пародонтоз не є запальним захворюванням і зустрічається дуже рідко (приблизно в 1-8% людей). Крім того, є певні відмінності в симптомах даних захворювань. Для пародонтозу НЕ ХАРАКТЕРНІ такі симптоми, як почервоніння ясен, поява зубоясенних кишень, гнійних виділень, сильної рухливості зубів. Це симптоми пародонтиту. Основні симптоми пародонтозу - незначна кількість зубних відкладень і оголення шийок зубів. Також, на відміну від пародонтиту, при пародонтозі пацієнти не відчувають хитання зубів. При пародонтозі всі симптоми дуже слабо виражені і розвиваються досить довго і поступово, тому дуже часто пацієнт не надає значення підвищеній чутливості зубів і кровоточивості ясен при чищенні або прийомі їжі. Коли пацієнт звертає увагу на проблему з яснами і звертається на консультацію до лікаря, виявляється, що атрофічні процеси почалися, а іноді вже ускладнені запаленням ясен, пародонтитом, що вимагає негайного лікування.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ

ЛІКУВАННЯ ПАРОДОНТА

gold-ico (3)

Консультація пародонтолога безкоштовна

gold-ico (2)

Сучасні технології та обладнання

gold-ico (1)

Діагностика і план лікування підбираються індивідуально

gold-ico (4)

Інноваційна ізраїльська методика для комплексного лікування пародонтиту

ЯК ПРАВИЛЬНО

ЛІКУВАТИ ЗАХВОРЮВАННЯ ЯСЕН

1

Видалення третіх молярів в нашому центрі виконується за допомогою апарату п'єзотом (це найпопулярніший клас ультразвукових скальпелів). Дана методика передбачає застосування ультразвукової системи високої точності. Апарат складається з генератора коливань і безпосередньо самого скальпеля.

Апарат активно застосовується не тільки при видаленні третіх молярів, але і при проведенні складних операцій в щелепно-лицевої ділянки. Суть процедури полягає у виконанні резекції тканин без травмування ясен, судин і нервів. Таким чином, мінімізується ризик інфікування. До того ж, п'єзот не залишає опіків, чого не скажеш про бормашину. Прилад дає можливість із легкістю позбутися ретінірованних зубів.

2

Багато пацієнтів намагаються якомога частіше після операції полоскати ротову порожнину. Але як раз таки цього робити не треба. Таким чином можна вимити з лунки захисний кров'яний згусток. Краще робити пасивні ванночки з знезаражувальним розчином. Якщо перед операцією спостерігалося запалення ясен або сильний біль, швидше за все, лікар порекомендує приймати антибіотики і протизапальні препарати.

Бувають випадки, коли після видалення зуба мудрості виникає набрякання обличчя. Таке явище часто спостерігається після усунення вісімки саме з нижнього ряду. Це обумовлено анатомічною особливістю нижньої щелепи.

3

Фахівці Eurodental проведуть операцію з видалення третіх молярів абсолютно безболісно. Після того як проведуть видалення зуба мудрості Вам нададуть всі рекомендації по догляду та загоєнню післяопераційної області. У нашому центрі використовується анестетики останнього покоління. Вони не викликають ускладнень і алергічних реакцій.

Лікування в нашому центрі - це не просто отримання послуги на вимогу, але і комфортний сервіс, а також турбота про кожного пацієнта. Наші фахівці докладають всіх зусиль для того, щоб процес зміни вашої посмішки не надавав великого дискомфорту. Eurodental - це стоматологія з багаторічним досвідом і строгими принципами. Ми є сучасною і комфортною клінікою, що надає всі види стоматологічних послуг: від діагностики до найскладніших операцій. До кожного клієнта встановлюється індивідуальний підхід, тому від нас ще ніхто не йшов незадоволеним.

Тепер, коли ви знаєте, де виконати видалення зуба мудрості в Києві, запишіться на попередню діагностику через наших менеджерів.

Колекціонуємо посмішки

результат роботи лікарів Євродентал

лікарі

клініки Євродентал

Кращий лікар-стоматолог по версії doc.ua, хірург-імплантолог

Стаж роботи: 19 років

Стоматолог-ортодонт

Стаж роботи: 6 років

Стоматолог-ендодонтист, мікроскопіст

Стаж роботи: 8 років

Стоматолог-імплантолог, хірург, спеціаліст у галузі протезування

Стаж роботи: 19 років