Головна сторінка » Періодонтит

periodontit

Періодонтит

Періодонтит – запальне ураження верхівки кореня зуба і тканин, які її оточують. Причиною його виникнення найчастіше стають несвоєчасне лікування карієсу, запущений пульпіт, травма або проведення неякісного пломбування зубних каналів.

Симптоми захворювання

Не помітити розвиток періодонтиту неможливо. Захворювання проявляється:

 • сильними больовими відчуттями, які мають постійний характер;
 • хворобливими відчуттями різної інтенсивності, що виникають в результаті натискання, постукування або при
 • пережовуванні їжі;почуттям розпирання зуба і ясна зсередини;
 • пульсуючим болем, яка віддає в область скроні або вуха;
 • неприємним запахом з ротової порожнини;
 • скупченням гнійного вмісту в яснах або виділенням рідини;
 • почервонінням ясна, помітною набряком тканин.
Різновиди періодонтиту

Стоматологи виділяють кілька форм періодонтиту:

 1. Апікальний. Найбільш легка з усіх форм періодонтиту. Для неї характерний запальний процес поруч з верхівкою кореня. Її розвиток пов’язують з непролеченний карієсом і пульпітом, порушенням процедури протезування, зубним каменем і запальним процесом в яснах.
 2. Гострий і хронічний періодонтит. Гостра форма може протікати без яскраво виражених симптомів або давати сильний біль. На неї вказує виділення гною при натисканні на зуб. Без своєчасного лікування періодонтит переходить в хронічну форму, для якої характерна поява капсули або новоутворення біля зубного каналу з подальшим розвитком кісти, флегмони або остеомієліту.
 3. Гранулюючий- проявляється відчуттям розпирання в яснах, болем під час натискання на зуб або періодично з’являються свищемо. Ця форма добре піддається терапії і при своєчасному зверненні за медичною допомогою швидко виліковується.
 4. Гранулематозний. Може тривалий час протікати без симптомів. При цьому відбувається руйнування кісткової і зубної тканин, формування численних гранулем на корені. Якщо вчасно не звернути уваги на проблему, зуб доведеться видаляти.
 5. Фіброзний. Має симптоми, характерні для багатьох інших стоматологічних захворювань, тому його складно діагностувати.
Діагностика

Запідозрити розвиток періодонтиту лікар може за такими ознаками:

 • зміна відтінку зуба;
 • відсутність реакції на зміну температури (на гаряче, холодне);
 • відсутність болю на етапі зондування;
 • виражений біль при постукуванні по зубу при гострій формі і притуплені відчуття при хронічній.

Щоб підтвердити діагноз, лікар призначає рентгенографічне дослідження. Це дозволяє виключити інші патології і визначити тактику лікування.

Лікування періодонтиту

У клініці Евродентал лікування періодонтиту проводиться поетапно і виконується тільки з використанням мікроскопа:

 1. Підготовка. Стоматолог відкриває зуб і проводить якісну чистку кореневих каналів. Важливо повністю видалити інфікований шар дентину. Після цього проводиться виведення рідини, що утворилася в запаленої зоні. Це дозволяє нормалізувати стан хворого і зменшити больові відчуття.
 2. Антисептична обробка. На цьому етапі проводиться повна дезінфекція каналів з подальшим введенням ліки. Важливо, щоб речовина не потрапляло на кореневу верхівку.
 3. Пломбування каналів. Лікування захворювання повністю залежить від того, наскільки якісно буде запломбований канал. Вибір матеріалу проводиться індивідуально для кожного пацієнта.
 4. Накладення тимчасової пломби.
 5. Накриття депульпірованного зуба коронкою або пломбування зуба постійною пломбою, якщо це можливо.

Додатково лікар може призначити прийом антибіотиків і полоскання порожнини рота спеціальним теплим розчином.

У 90% випадків, при своєчасному і правильному лікуванні періодонтиту вдається повністю вилікувати хворий зуб. Але бувають випадки, коли його все ж доводиться видаляти.

Профілактика періодонтиту

Щоб виключити ймовірність розвитку періодонтиту, важливо своєчасно лікувати каріозні зуби. Крім цього, стоматологи радять приділяти належну увагу гігієні порожнини рота:

 • регулярно чистити зуби (ідеально – кожного разу після їжі, мінімум – двічі в день);
 • регулярно використовувати зубну нитку;
 • обмежити вживання солодкої, холодної їжі;
 • регулярно проходити профілактичний огляд у стоматолога.
Чому варто лікувати періодонтит в клініці «Евродентал»?

У клініці «Евродентал» працюють висококваліфіковані лікарі, які допомагають позбутися від будь-яких стоматологічних захворювань. Для лікування періодонтиту у нас використовуються сучасні методики і якісні матеріали. Тактика підбирається для кожного пацієнта індивідуально. Процедури проходять безболісно і з комфортом для хворого. Вартість послуг доступна для кожного. Щоб отримати якісну стоматологічну допомогу, записуйтеся на прийом до фахівців «Евродентал».

Автор:

Луцький В’ячеслав Ярославович

Стоматолог-терапевт

Періодонтит

Періодонтит - запальне ураження верхівки кореня зуба і тканин, які її оточують. Причиною його виникнення найчастіше стають несвоєчасне лікування карієсу, запущений пульпіт, травма або проведення неякісного пломбування зубних каналів. Симптоми захворювання Не помітити розвиток періодонтиту неможливо. Захворювання проявляється: сильними больовими відчуттями, які мають постійний характер; хворобливими відчуттями різної інтенсивності, що ...

Що таке пульпіт?

Сучасні методи лікування дають можливість звести до мінімуму хворобливі відчуття при найскладніших захворюваннях ротової порожнини, таких як пульпіт. Слово це у віх на слуху, але далеко не кожен знає, що ж під ним ховається. По-науковому пульпіт – це захворювання, пов’язане з процесом запалення в пульпі. Так називають клубочок судин і ...
Запишіться на прийом
Зараз