Пн-Сб: 09:00 – 21:00;

Вс: 09:00 – 15:00

пр. Героїв Сталінграда 20А,

пр. Героїв Сталінграда 24,

Оболонь, Київ

Главная » Цікаві факти про стоматологію » Пломбування каналів в Києві

Пломбування каналів в Києві

By   adminRG   In  Интересные факты о стоматологии 778

До необхідності лікування та пломбування каналів зуба пацієнта наводять різні обставини: запалення або некроз внутрішньої зубної тканини – пульпи, захворювання пародонту, травми, запущений карієс, при підготовці до встановлення протезів.

Терапія каналів зуба викликає у пацієнтів найбільші побоювання, оскільки нерідко супроводжується сильним зубним болем і неприємними відчуттями під час процедури.

Стоматологи клініки «Eurodental» в Києві використовують інноваційні методики, які дозволяють провести маніпуляції з найменшим навантаженням для пацієнта та звести нанівець больові відчуття.

Кілька слів про зубні канали

У зуба може бути від одного до чотирьох каналів, в рідкісних випадках більше. Вони вузькі, всередині нерівні та мають маленькі відгалуження. Їх заповнює пульпа, яка містить нерв, кровоносні та лімфатичні судини, сполучну тканину. Цей судинний нервовий пучок і може стати джерелом безперервного болю, що ниє. Він сигналізує про неодмінний та якнайшвидший візит до фахівця.

Своєчасне пломбування кореневих каналів допоможе зберегти зуб, уникнути видалення.

Лікування багатоступеневе, вимагає від стоматолога точності, скрупульозності та уваги. Залишені порожнечі й інші недоліки приведуть до нових хворобливих відчуттів і найгіршого сценарію – роботу доведеться переробляти.

У центрі стоматології на Оболоні використовуємо для лікування каналів спеціальний мікроскоп, який дозволяє діяти з граничною точністю.

Етапи пломбування каналів зуба

Всі маніпуляції, пов'язані з пломбуванням зубних каналів, займають приблизно 1,5 години та складаються з певного набору послідовних дій.

Щоб прийняти рішення, лікар проводить візуальний огляд і робить рентгенівський знімок. Якщо є необхідність видалення нерва підтверджена, переходять до наступних дій.

Перш за все ділянку, яка буде схильна до лікування, знеболюють – проводять місцеву анестезію. Коли чутливість пропадає, лікар переходить до наступного етапу.

Чистка зубних каналів

Починається обтурація (пломбування каналів) з розтину зубної порожнини та чищення каналів. Завдання полягає в тому, щоб видалити всю внутрішню тканину й одночасно розширити вузький простір, зробити стінки більш гладкими.

Якщо залишаться хоч найменші частинки пульпи, вся робота буде зведена до нуля. Бактерії, що призвели до запалення нерва продовжуватимуть свою підступну діяльність, почнеться запалення, повернеться біль та доведеться знову розкривати канали та переробляти роботу або видаляти зуб.

Прочищають, використовуючи тонкі гнучкі інструменти, діючи вручну, і проводячи механічну обробку.

Пломбирование каналов в Киеве - клиника Eurodental
Промивання

Чистку каналів супроводжує рясне промивання. Його проводять спеціальними антисептичними препаратами, які вимивають залишки м'якої тканини та сміття, що скупчилося під час обробки стінок.

Підключають додатково ультразвук. Він змушує знезаражувальний розчин активно працювати, досягаючи найзатишніших куточків і відгалужень.

Пломбування каналу

Тільки переконавшись, що простір досить розширено, повністю очищено та продезінфіковано, можна приступати до пломбування каналів зуба. Для цієї мети використовують рідкі склади (силери) та тверді стрижні (філери або штифти) зі смоли рукавичок (аналог природного каучуку).

Спочатку канал заповнює силер, проникаючи в найтонші гілочки. Потім лікар встановлює гутаперчевий штифт. Таким чином заповнюються всі частини кореневого каналу. Чи не буде пустот, не з'являться повітряні бульбашки.

При пломбуванні важливо теж не вийти пломбувальною масою за верхівку зуба, тому обов'язково роблять рентген. Якщо все гаразд, можна переходити до завершального етапу.

Герметизація зуба

Лікар може запропонувати пацієнтові поставити пломбу, коронку або керамічну накладку.

Пломба з часом може відходити, утворюючи по контуру тріщини. В них буде потрапляти інфекція. Згодом може розвинутися гранульома або кіста.

Якщо зуб після операції має хороший стан краще зважитися на керамічну накладку. Якщо понад 50% втрачено, варто розглянути варіант зі встановленням коронки.

Вітальний або девітальний методи лікування пульпіту

У сучасній стоматології використовують два підходи до видалення пульпи:

  • вітальний – видалення відбувається відразу після розтину зуба. Потім залучається вся вищеописана процедура;
  • девітальний складається з двох етапів. Спочатку в зуб закладається спеціальний склад, який «вбиває» пульпу. Після закінчення певного часу приступають до чищення та пломбування каналів зубів.

Другий метод використовується останнім часом вкрай рідко.

Робота під мікроскопом

У клініці «Eurodental» при пломбуванні каналів використовують спеціальний медичний мікроскоп. Збільшувальна техніка дозволяє спеціалісту діяти не на дотик, а в деталях бачити, що відбувається всередині відгалужень зубного кореня. Його дії більш точні та планомірні, а результат перевершує очікування. Повністю виключається можливість просвердлити корінь наскрізь.

Під час лікування за допомогою стоматологічного мікроскопа пацієнт знаходиться в більш зручному лежачому положенні. Роботу доктора супроводжує помічник, який спостерігає за операцією на моніторі та подає необхідні інструменти. Лікар зосереджений на маніпуляціях, його ніщо не відволікає.

Незамінний мікроскоп у випадках, коли потрібно провести розпломбування каналу. Використання точної техніки дозволяє зберегти зуб і в такій непростій ситуації.

Ця послуга не нав'язується пацієнту, але про можливості такого підходу лікар обов'язково проінформує.

Пломбування каналів – ціна в Києві

Ознайомитися з вартістю послуг обтурації кореневих каналів можна на сайті в розділі «Ціни». Це допоможе зорієнтуватися попередньо. Більш точно дізнатися, скільки потрібно буде заплатити, вийде після консультації зі стоматологом. Лікар розробить оптимальний план лікування й обговорить етапи з пацієнтом.

Ми не нав'язуємо свою думку, а тільки рекомендуємо. Пацієнт має право вибрати те, що він вважає найбільш прийнятним для себе.

Загальна сума при терапії зубних каналів враховує роботу лікаря, необхідні матеріали та ліки, рентген, комп'ютерну томографію та інше.

При наданні послуги пломбування каналів – ціна в Києві буде залежати від того, що вибере пацієнт для завершального етапу: встановлення коронки, пломбування або керамічну накладку.

Наведені в прайсі ціни стабільні та не мають тенденції до непередбачуваного зростання. Орієнтуйтеся на них і зумієте спрогнозувати, скільки буде коштувати весь цикл лікування.

Це важливо!

Перед відвідуванням стоматології слід налаштуватися на процедуру, якщо відчуваєте сильну тривожність, можна прийняти слабкі заспокійливі засоби. Про їх приймання потрібно обов'язково попередити лікаря.

Приймання їжі повинен відбуватися за 2-3 години до походу в клініку. Необхідно обов'язково чистити зуби.

Якщо є панорамні знімки зубної щелепи, яким не більше 1 року, візьміть їх із собою.

Після лікування можна вести звичний спосіб життя, не уникаючи фізичних навантажень. Але, якщо лікування триває довше одного дня, лікар порекомендує уникати пірнання та польотів на літаку, через що може змінюватися внутрішньоканальний тиск.

По завершенні маніпуляцій хворий може відчувати невеликий біль та дискомфорт під час жування. Ці відчуття зникають за пару днів.

У деяких випадках: біль не проходить тривалий час, з'явився набряк, гнійні виділення, підвищується температура – все це свідчення розповсюдження інфекції. При перших симптомах потрібно звернутися до свого стоматолога. Спеціаліст проведе огляд, з'ясує причину та призначить лікування.

У вкрай рідкісних випадках доводиться розпломбувати канал і провести процедуру повторно.