Пломбування каналів зуба
By adminRG In Интересные факты о стоматологии
Якщо своєчасно не пролікувати карієс, неминуче доведеться зіткнутися з видаленням зубного нерва. Процедура не дуже приємна для пацієнта і складна для стоматолога. Особлива увага досвідченого лікаря зосереджується не тільки на видаленні нерву з найменшими витратами для хворого, але і пломбуванні каналів.
Досить залишити, хоча найменшу порожнечу, і тупий біль не забариться з’явитися знову. Роботу доведеться переробляти: розпломбовувати канали, знов проводити чистку, заповнювати герметиком і ставити нову пломбу.
Збудники карієсуПричин, які призводять до карієсу багато: спадковість, недостатня гігієна ротової порожнини, незбалансоване харчування, куріння, деякі хронічні захворювання, хвороби ясен і ін. Але найстрашніший ворог — бактерія Streptococcus mutans, яка настільки живуча, що перемогти її немає ніякої можливості. За найменшої помилки з нашого боку ворог захоплює все більші й більші території. Як наслідок — ураження нерву й необхідність обробляти зубні канали.
Допомагають мікроорганізмам підточувати наші зубки тріщини на емалі, неправильний кровообіг, відколи в результаті отриманої травми.
Тому фахівці стоматологічної клініки в Києві «Євродентал» настійно рекомендують: відчуваєте дискомфорт, відвідайте дантиста. Не забувайте про кабінетне чищення зубів. Ці нехитрі життєві правила допоможуть зберегти зуби здоровими до самої старості.
Європейці доповнюють вищеперелічені дії послугою «запечатування фісур» — борозенок, які покривають жувальну поверхню зубів. Спеціальним герметиком), до складу якого входять кальцій і фтор, заповнюють природні поглиблення. Технологія дає змогу в рази знизити можливість виникнення карієсу жувальних зубів і рекомендована навіть дітям після прорізування корінних зубів.

Якщо не дивлячись на всі старання, шкідливі бактерії зуміли пошкодити зуб і належить пломбування кореневих каналів, будьте готові до того, що вам належить повний огляд ротової порожнини. Лікар виявить усі проблемні місця, зробить рентген-знімок і спланує операцію.
Процедура проводиться таким чином:
- розкривається хворий зуб (якщо стояла пломба, її видаляють);
- якщо нерв повністю зруйнований, його прибирають;
- лікар переходить до пломбування каналів зуба. Перед цим він їх прочистить, обробить антисептиком, промиє і просушить;
- якщо нерв пошкоджений частково, у зуб закладають ліки та проводять тимчасове пломбування каналів;
- ліки знаходяться в зубі кілька днів, потім тимчасову пломбу прибирають і далі все відбувається, як у пункті вище;
- останній етап — установка постійної пломби.
При великому відсотку руйнування, фахівець запропонує накрити зуб коронкою.
Усі маніпуляції в стоматології на Оболоні «Eurodental» проводяться зі знеболенням. Пацієнт не відчуває дискомфорт під час проведених дій.
Після процедури може боліти продовж декількох днів. Якщо це триває не більше ніж 3 доби, все в нормі. Якщо тупий біль не проходить і посилюється, потрібно звернутися до лікаря.
Усунення інфекції всередині зуба допомагає уникнути видалення, тому так важливо вчасно звернутися до стоматолога. Бажання втихомирити біль таблетками не дасть результату, а ось втратити зуб цілком реальна перспектива.
Що використовують для пломбування каналів?При пломбуванні каналів зубів важливо не допустити порожніх місць. Інакше в них почнуть скупчуватися хвороботворні бактерії, і пролікований зуб стане знову осередком інфекції й болю.
Уникнути цього можна, якщо використовувати для заповнення каналів гутаперчу. Це природна речовина, яке добре сприймається організмом, не викликає алергічних реакцій і не забарвлює зуби.
З матеріалом легко працювати, завдяки природній гнучкості він легко проходить в усі канальні вигини.
Гутаперча не руйнується і здатна протриматися вічно, але у разі необхідності можна без проблем видалити. Єдиний недолік — не дуже приємний запах.
Пломбування каналів — ціна в КиєвіПро цінову політику в нашій клініці можна дізнатися в розділі «Ціни» на головній сторінці офіційного сайту клініки Eurodental. Вказана вартість фіксована й ніякі додаткові доплати після затвердження суми не передбачаються.
На вартість лікування зубних каналів вплинуть: складність роботи, кількість і якість використаних матеріалів, застосування анестезії тощо.
Лікар-ендодонтист (стоматолог, що спеціалізується на лікуванні внутрішніх тканин зубів і пломбуванні каналів), який буде обробляти канали в зубі, надасть кілька варіантів оплати, щоби пацієнт мав можливість вибрати найбільш підхідний у ціновому співвідношенні, без втрати якості.