Пн-Сб: 09:00 – 21:00;

Вс: 09:00 – 15:00

пр. Героїв Сталінграда 20А,

пр. Героїв Сталінграда 24,

Оболонь, Київ

Главная » Цікаві факти про стоматологію » Силіконові зубні протези

Силіконові зубні протези

By   adminRG   In  Интересные факты о стоматологии 3049

Силіконові зубні протези — ціна в Україні

Протезування, на жаль, проблема й необхідність не тільки людей похилого віку. Різні травми, складні захворювання нерідко призводять до втрати зубів. Для їхнього відновлення використовують різні способи та матеріали. Останнім часом популярні знімні силіконові зубні протези. Їх встановлюють на одну або обидві щелепи, в залежності від необхідності. Використовують силікон і для створення щелепних мостів.

Зубні протези із силікону

Силікон — це синтетичний матеріал, що отримується у процесі перетворення натурального кремнію. Він безпечний для здоров’я (з нього виготовляють дитячі пипки) і нешкідливий для довкілля. Добре переносить високі й низькі температури, не піддаючись деформації.

На силіконі не утворюються цвіль або грибки. Матеріал обходять стороною різні бактерії. Він не має специфічного хімічного запаху і здатний поглинати до 80 % ударної хвилі в разі падінні на тверду поверхню, тому не потріскається.

Внаслідок того, що силікон — м’який і гнучкий, до протеза легко адаптуватися. Практично відразу після установки пацієнт може їсти будь-які продукти. На відміну від вставної щелепи з твердого пластику, силіконові вироби не викликають неприємних відчуттів.

Використовують силікон тільки для виготовлення каркаса, зуби виконують із твердого пластика. Кріпиться конструкція за допомогою непомітних кламерів або клею.

Виготовлений у стоматологічній клініці «Євродентал» на Оболоні протез виправдає свою вартість, оскільки:

 • відновить природний вигляд ротової порожнини:
 • має компактні розміри, тому відмінно підходить людям із заниженим піднебінням;
 • має простий спосіб фіксації;
 • комфортний при носінні.

Такий протез не спричиняє алергічних реакцій і є ідеальним рішенням для пацієнтів-алергіків.

Силіконові зубні протези - Eurodental
Силіконове зубне протезування

Попри масу позитивних моментів, щелепа із силікону не позбавлена ​​недоліків. Матеріал може з часом стати каламутним. При осіданні ясен, протез складно підігнати.

В разі неправильного догляду, використанні невідповідних засобів гігієни, з’являється неприємний запах.

Оскільки кісткова тканина не отримує необхідне навантаження, вона з часом атрофується.

У зв’язку з тим, що більшу частину тиску зазнають ясна, на них можуть з’явитися пошкодження, що призведе до почервоніння, кровоточивості й ряду інших проблем.

Не рекомендується встановлювати такий протез на нижню щелепу через занадто високе навантаження на ясна.

Порівняно невеликий термін служби протеза з силікону. Повноцінно протримається близько трьох років.

Як доглядати за силіконовим протезом?

Вставна щелепа із силікону, виготовлена ​​в стоматології Eurodental в Києві, прослужить вірою і правдою, якщо за нею правильно доглядати. Треба пам’ятати, що матеріал не любить надмірно гарячу воду і спирт. Буде потрібно виключити й зубні щітки. Вони здатні завдати серйозної шкоди м’якому матеріалу. Не підійдуть у догляді та звичайні зубні пасти. Для якісного очищення необхідно застосовувати спеціальний дезінфекційний розчин. Купити його можна в аптеці. Ним обробляють всю поверхню, а потім промивають під теплою водою.

Силікон має здатність вбирати аромати, що призведе до неприємного запаху з рота. Тому, чистку треба проводити регулярно — двічі в день, й ополіскувати ротову порожнину після кожного приймання їжі.

Доведеться також дотримуватися певних правил зберігання протезів. Для цього потрібен спеціальний контейнер. Ємність треба заповнити медикаментозним розчином. Сюди укладають знімну щелепу на ніч. Якщо це правило проігнорувати, протез пересохне і його доведеться викинути.

Регулярно перевіряйте цілісність конструкції. Найменше пошкодження може призвести до серйозної травми ясен. У разі виявлення тріщини, віддайте її в ремонт. Спеціаліст відновить цілісність, підкоригувавши форму, або наростивши пошкоджену ділянку.

Час від часу рекомендуємо проводити професійну чистку в лабораторії, де була виготовлена ​​вставна щелепа.

Ціна на силіконові зубні протези в Україні

Дати однозначну відповідь на питання, скільки коштують силіконові зубні протези, неможливо. Вартість залежить від багатьох чинників і може варіюватися. На неї вплинуть:

 • Якість матеріалів, які використовувалися при виготовленні штучної щелепи.
 • Обсяг виконаних робіт.
 • Габарити знімної конструкції.

Повну вартість озвучить лікар-ортопед, провівши професійний огляд ротової порожнини пацієнта.

Коли в протезуванні використовують силікон?

Гнучкі конструкції із силікону покликані полегшити протезування тоді, коли інші варіанти не мають права на життя:

 • цукровий діабет і алергічні захворювання;
 • хвороби судинної системи й серця;
 • в дитячому віці, щоби не деформувати прикус;
 • шанувальникам екстремального відпочинку, спорту і пригод.

Такі різновиди протезів часто використовують в естетичній стоматології та косметології.

Не варто встановлювати протез, якщо є онкологічні захворювання чи пацієнт переніс інфаркт. Не треба вибирати силіконові вироби при вираженій атрофії кісткової тканини. Протипоказанням стануть запальні процеси в гострій формі: наявність виразок, ран, гнійних абсцесів.

З чого починається протезування?

Рішення про встановлення зубного протеза певного виду приймається спільно з лікарем і пацієнтом. Спілкування починається з повного огляду ротової порожнини. Лікар визначить стан зубів та ясен. За  необхідністю проведе курс терапії, видалить зуби, що не підлягають ремонту, поставить нові пломби або замінить зношені. Обов’язково проведе професійну чистку: видалить зубний наліт і камінь. Після цього знімаються мірки та робиться щелепа.

Далі за справу візьмуться техніки:

 • віділлють модель каркаса;
 • встановлять необхідні елементи;
 • проведуть теплову обробку вихідного матеріалу;
 • займуться шліфуванням;
 • відполірують вставну щелепу, щоб поверхня була ідеально гладкою.

Готовий пробний протез віддають на примірку і здійснюють підгонку: коригується форма й інші невідповідності. Точно підігнаний варіант, який не викликає незручностей, лікар встановлює на належне місце.

Зазначимо, що в клініці «Євродентал» вас чекає найбільш прийнятна ціна на силіконові зубні протези в Україні, яка не включає вартість консультації в стоматолога-ортопеда.

Якщо ряд зубів відсутній повністю, встановлюють повний протез. Він кріпиться безпосередньо до ясен за допомогою клею або спеціального гелю.

В разі браку двох і більше зубів, лікар запропонує частковий протез, який буде закріплений за допомогою кламерів на опорні цілі зуби.

Якщо пацієнт планує встановити імплантат, але потрібен час для доведення до ладу ротової порожнини, на його місце тимчасово можна встановити одиничний протез. Він також закріплюється кламерами до сусідніх зубів.