Пн-Сб: 09:00 – 21:00;

Вс: 09:00 – 15:00

пр. Героїв Сталінграда 20А,

пр. Героїв Сталінграда 24,

Оболонь, Київ

Главная » Без рубрики » ВИДАЛЕННЯ ЗУБА БЕЗ ТРАВМИ АБО ПЬЕЗОХІРУРГІЯ

ВИДАЛЕННЯ ЗУБА БЕЗ ТРАВМИ АБО ПЬЕЗОХІРУРГІЯ

By   adminRG   In  Интересные факты о стоматологии 814

З дитинства я хотів стати лікарем. Пам'ятаю, яким подарунком був дитячий чемоданчик доктора Айболита і які уколи я робив подушкам. Сьогодні я щасливий, адже моя мрія збулася: я лікар, хірург-стоматолог.

Мушу визнати, що я фанатик своєї роботи і для мене важливо не просто полікувати добре, а кожен етап лікування доводити до досконалості. Тому я в постійному пошуку. У пошуку нових методик, технологій, інструментів для поліпшення результату.

На курсах для лікарів, один дуже відомий хірург якось сказав, що в світі стоматології одним з найбільших проривів було впровадження в практику п'езохірургіі. Після чого я знайшов багато досліджень, де підтверджується ефективність роботи пьезотома. Апарат пьезотом (Acteon SOLO), з яким я працюю, - це унікальний інструмент, переваги якого мені важко переоцінити.

Принцип його роботи простий, але ж недарма все геніальне - просто. Це апарат з насадкою-наконечником, яка вібрує з частотою мікрохвиль - ультразвука. Під час операцій ця насадка може робити розрізи у кістці. Це дуже важливо, що не надломи, а саме розрізи. Це революція в стоматології. На сьогодні відомо і доведено, що розрізи кістки у порівнянні з її переломами, сколами гояться, відновлюються набагато швидше, травмована кістка «не йде» не зменшується в об'ємі. Тобто в разі пьезохірургіі ми повністю уникаємо дефектів кістки, утворення кісткових набряків, які подовжують відновлення і загоєння. Ранова поверхня швидше заживає.

Для мене найважливіші критерії оцінки роботи - безпека пацієнта, мінімальна травма і контроль. П'езотом (його ще називають ультразвуковий  ніж, ультразвук, п'езонаконечник) справляється з усім цим чудово.

Для пацієнтів це означає, що операції з використанням пьезотома проходять безпечно, максимально контрольовано і з мінімальними травмами.

Безпечно тому, що пьезотом не може пошкодити м'які тканини ясен, кровоносні судини і нерви, а погодьтеся, кожен, кому хоч раз видаляли «зуб мудрості», згадає, наскільки це кривава, травматична і хвороблива процедура. Як тільки ультразвукова насадка торкається до нерву або судини, апарат припиняє роботу і цим самим зберігає м'які тканини цілими і неушкодженими.

Максимальний контроль можливий, так як пьезоніж  працює без серйозного фізичного зусилля, у лікаря не втомлюється рука, і він абсолютно контролює свої рухи. Завдяки пьезотому вираз «рвати зуби» йде в минуле і стає фігурою мови. Я можу робити певний чіткий розріз кістки для вилучення з неї зуба. Вишенькою та торті виступає лампа всередині насадки-ножа, яка дозволяє бачити роботу в найважчих місцях, а також система зрошення місця роботи будь-яким необхідним розчином, що запобігає нагріванню кістки.

Травмування мінімальне, адже ми не рвемо, а контрольовано ріжемо тверді тканини (кістка, зуб), тому немає осколків, надламів, рваних країв м'яких тканин, пошкоджених судин. Кістка, що оточує зуб, зберігається максимально, що дуже важливо під час видалення та подальших маніпуляцій - імплантації та протезування. Також важливий час операції - адже чим вона довша, тим більше травма і більше запалення навколо. Пьезотом дозволяє проводити видалення зуба за 10-15 хвилин з підготовкою включно.

За допомогою пьезотома можна проводити операції, пов'язані з імплантацією, кістковою пластикою (це коли потрібно відокремити кістку з однієї ділянки для потовщення кістки в іншому місці, де її не вистачає). Видалення зубів, особливо «зубів мудрості», що неправильно стоять в кістки. Видалення кіст і гранульом на коренях в зубах, які не піддаються лікуванню.

Операції з ультразвуковим ножем проходять спокійно, швидко і прогнозовано.

Дуже радий, що сучасні технології змінюють стереотип боязні стоматологів. Повірте, у нас комфортно!