Пн-Сб: 09:00 – 21:00;

Вс: 09:00 – 15:00

пр. Героїв Сталінграда 20А,

пр. Героїв Сталінграда 24,

Оболонь, Київ

Главная » Цікаві факти про стоматологію » Видалення зуба мудрості в Києві

Видалення зуба мудрості в Києві

By   adminRG   In  Интересные факты о стоматологии 728

Що потрібно знати про «зуби мудрості»

«Зуби мудрості» прорізуються вже у більш зрілому віці, коли людина досягла інтелектуального розвитку. У цьому секрет назви. Ще їх називають «вісімка» або третій моляр.

Корінь починає формуватися в підлітковому віці, а не пізніше 25 років прорізується і сам зуб чи ні. Вісімки з'являються по 2 на нижній і верхній щелепі.

Їх поява нерідко супроводжується небажаними ускладненнями:

 • зуб прорізався у повному обсязі. Супроводжується запаленнями ясен або кістки;
 • розташований похило. Тисне на сусідні зуби, заважає при прийомі їжі;
 • щелепа повністю сформувалася і вісімці нікуди рости. Він залишається в яснах.

Третій моляр, який ще не прорізався, небезпечний не тільки сильним болем і дискомфортом. Оскільки розташований дуже далеко, його важко чистити, тому схильний до карієсу частіше за інших. Ясна, що нависає над вісімкою, служить зручним притулком для бактерій. Внаслідок цього швидко запалюється, навколо зуба накопичується гній, підвищується температура, і все це супроводжує нестерпний біль.

У таких ситуаціях є тільки одне правильне рішення - видалити «зуб мудрості» на Оболоні в Києві.

Чи потрібно видаляти «зуб мудрості»

Якщо «зуб мудрості» прорізався без ускладнень й не заважає, його видаляти нема потреби. Вісімка утримує зубний ряд, що не дає іншим зубкам розсовувати свои володіння.

Уражений карієсом третій моляр добро піддається лікуванню, якщо знаходиться не в занедбаному стані.

Якщо ж положення зуба викликає неприємні відчуття та біль, треба неодмінно відвідати стоматолога. Провівши обстеження, фахівці центру «Євродентал» порекомендують пацієнтові ВИДАЛИТИ зуб, вибравши найменш травматичний підхід.

При вагітності видалення вісімки, якщо в цьому є гостра потреба, краще проводити на 13 або 32 тижні, коли імунітет жінки високий, а ризики для плода мінімальні.

Особливості видалення верхньої вісімки

Операцію з видалення верхнього «зуба мудрості» проводять дуже акуратно, оскільки поруч знаходяться гайморові пазухи, особливо, якщо коріння вісімки в неї проросли.

Залежно від того, що покаже рентген, операція може проводитися за простою або складною технологією.

Проста буде у випадку, якщо зуб прорізався під правильним кутом або з нахилом в сторону щоки. Лікар використовує спеціальні щипці й елеватор. Займає хірургічне втручання НЕ більше 30 хвилин. Операція проводитиметься під анестезією, по її завершенню ранку притискають тампоном, щоб зупинити кров.

Спеціаліст вибере складне видалення, якщо третій моляр сховався в яснах, у нього викривлений корінь. Операція вимагає розрізування ясна, щоб отримати кращий огляд і доступ до зуба. Операція більш тривала іноді щоб витягти всі частини вісімки, може знадобитися не менше ніж година.

Як видаляють нижній «зуб мудрості»

При видаленні нижнього «зуба мудрості» існує ряд природних перешкод:

 • доступ до нього обмежений, тому видалити щипцями неможливо;
 • масивна щелепна кістка заважає розгойдати зуб;
 • своєрідний вигин коренів, часом дуже заплутаний.

Якщо коронкова частина вийшла в повному обсязі, схопити вісімку неможливо.

Тому хірург-стоматолог вибере атиповий спосіб вилучення зуба. Втручання проводиться при загальній або місцевій анестезії, або ввівши пацієнта в медикаментозний сон. Екстракція за такою технологією дуже травматична, оскільки зачіпаються слизова, окістя і частково кістка. Реабілітація триває довше. Після операції може з'явитися набряклість, і зменшиться рухливість щелепи. Подібне ускладнення може тривати до чотирьох днів.

На відміну від операції з видалення третіх молярів на верхній щелепі, потрібно накласти шви - зашити ясна.

Значно простіше впоратися з екстракцією нижньої вісімки вийде, якщо скористатися ультразвуковим пристроєм Пьезотом. Він не травмує м'які тканини. Електроніка автоматично відключить апарат, як тільки він до них добереться.

Для Пьезотома характерна висока точність дій. Наявність підсвічування в робочому відділенні дуже допомагає стоматологу проводити маніпуляції.

Часу на витяг вісімки йде набагато менше, а ризики ускладнень зведені до мінімуму, оскільки ультразвук має антибактеріальну властивість.

ВИДАЛЕННЯ ЗУБА МУДРОСТІ В КИЄВІ - Eurodental
Що робити після видалення

Головне правило - не полоскати рот. Річ у тому, що після видалення в лунці зберігається кров'яний згусток, який сприяє загоєнню та запобігає можливому запаленню і нагноєнню ранки. Крім того, лікар порекомендує:

 • виключити на 2-3 дні будь-які фізичні навантаження;
 • відмовитися від відвідування сауни, лазні, прийняття гарячої ванни;
 • поки не відійде анестезія не доторкатися до їжі. Оскільки чутливість знижена, ризикуєте завдати собі шкоди: прикусити язика, щоку або губу;
 • при споживанні їжі жувати потрібно тільки на протилежному боці. Так зведете до мінімуму потрапляння частинок продуктів у лунку. Корисно включити до раціону кисломолочні продукти;
 • зуби чистити обов'язково 2 рази на день. Вибрати потрібно м'яку щітку і діяти вкрай обережно в області видалення. Зверніть увагу на білий наліт на яснах біля видаленої вісімки. Його зчищати непотрібно. Це білок фібрин, і він свідчить, що відновлення проходить правильно;
 • щоб уникнути набряку, до щоки рекомендують прикладати лід на 15 хвилин кожну годину безпосередньо після видалення. Головне - не перестаратися, щоб не викликати захворювання горла і не переморозити лімфовузли.

Стоматолог призначить протизапальні та антибактеріальні засоби, щоб не допустити запалення.

Видалення «зуба мудрості» - ціна

Ціна операції з видалення зуба мудрості залежить від обраного лікарем методу, використаного інструментарію та апаратів, якості анестезійних препаратів.

Найбільш дешевий - простий спосіб, але він вкрай рідко підходить для видалення вісімок.

Найдорожча - апаратна технологія з використанням Пьезотома.

Середня вартість - атипова екстракція.

Але керуватися у виборі характеру операції ціною не завжди виправдано. Знизити навантаження на організм, скоротити час, проведений у стоматологічному кріслі, звести до мінімуму травмування навколишніх тканин - ось підхід, що допомагає вибрати правильне рішення і прискорити процес одужання.