Головна сторінка » Різновиди коронок на зуби: як обрати відповідні?

koronki

Різновиди коронок на зуби: як обрати відповідні?

Зубні коронки є найпоширенішим засобом реставрації зубів. За допомогою спеціального цементу або гвинтовий фіксації вони встановлюються на видиму частину зуба. Головне завдання коронки – відновлення естетики зубного ряду, зниження навантаження на сусідні здорові зуби, а також захист решти зуба від подальшого руйнування (відколи, тріщини та ін).

Різновиди коронок

Залежно від матеріалу, який використовувався для виготовлення коронки, вони діляться на такі види:

  1. Металеві. Це класичний варіант. До їх переваг відносять особливі властивості металу. Перш за все це відсутність тріщин і відколів, здатність витримувати значні навантаження. Металева коронка не провокує знос зуба, розташованого на протилежному боці. Їх недоліком є ​​можливість установки виключно на жувальні зуби, які не видно при усмішці. У сучасній стоматології практично не використовуються.
  2. Керамічні. Це ідеальний варіант для передніх зубів. Зовні вони максимально нагадують природний зуб. З часом не стираються і не змінюють свій відтінок. Зазвичай для виготовлення керамічних коронок використовують фарфор. Однак в порівнянні з металом кераміка є менш міцним матеріалом. Тому їх не радять встановлювати на бічні зуби, задіяні в процесі пережовування їжі.
  3. Металокераміка. Така коронка поєднує в собі міцність металу з естетичними якостями кераміки. В основі конструкції знаходиться металевий каркас, зверху на який нанесена порцелянова облицювання, що надає коронці вид здорового зуба. Така коронка може бути встановлена ​​як на передні, так і на бічні зуби в ряду. Термін служби металокерамічної коронки – від 5 до 15 років в залежності від функціональності вироби і жувального навантаження на неї.
  4. Діоксид цирконієві коронки – найкращі на сьогоднішній день. На міцний каркас коронки, виготовлений за сучасною технологією CAD / CAM (англ. Computer- aided Design, Computer- aided manufacturing) – високоточна автоматизоване виробництво, наш технік завдає найтонші шари кераміки, завдяки чому коронка виглядає природно серед інших зубів. Кераміка на цирконі не поступається натуральним зубам по міцності і функціональності.
Як обрати таку коронку, що точно підійде?

Щоб підібрати відповідний вид коронки, стоматолог проводить повний огляд, оцінює можливі ризики. Головне завдання коронки полягає в збереженні решти власного зуба. Від правильності вибору в подальшому буде залежати естетичність зубного ряду, якісне і комфортне пережовування їжі, збереження сусідніх зубів здоровими. При цьому лікар враховує:

  • якість і надійність матеріалу;
  • місце установки коронки (передній або бічній жувальний зуб);
  • засіб фіксації коронки;
  • строк служби.

Крім цього, установка коронки не повинна провокувати руйнування сусідніх зубів.

Чому варто встановлювати зубні коронки у клініці “Евродентал”?

У клініці “Евродентал” протезуванням займаються висококваліфіковані фахівці. У своїй роботі вони використовують тільки якісні матеріали і сучасні технології установки коронок. У нас кожен клієнт отримує індивідуальний підхід, що дозволяє зробити процедуру максимально комфортною та ефективною.

Якщо вам необхідно встановити коронку на зуб, запишіться на консультацію по телефону або заповніть спеціальну форму на нашому сайті.

Автор:

Молдован Антон Валерійович

Стоматолог-ортопед

Металокерамічні коронки

Незважаючи на те, що сучасна стоматологія активно розвивається, металокерамічні коронки не втрачають своєї актуальності. Багато пацієнтів вибирають ці конструкції за їх міцність, довговічність і непогані естетичні властивості. До того ж ціна металокерамічної коронки нижче, ніж безметалевої конструкцій. Встановити металокерамічні коронки в Києві можна в клініці Eurodental. Наші стоматологи допоможуть відновити ...

Різновиди коронок на зуби: як обрати відповідні?

Зубні коронки є найпоширенішим засобом реставрації зубів. За допомогою спеціального цементу або гвинтовий фіксації вони встановлюються на видиму частину зуба. Головне завдання коронки - відновлення естетики зубного ряду, зниження навантаження на сусідні здорові зуби, а також захист решти зуба від подальшого руйнування (відколи, тріщини та ін). Різновиди коронок Залежно від ...
Запишіться на прийом
Зараз