Пн-Сб: 09:00 – 21:00;

Вс: 09:00 – 15:00

пр. Героїв Сталінграда 20А,

пр. Героїв Сталінграда 24,

Оболонь, Київ

Главная » Цікаві факти про стоматологію » Вирівнювання зубів

Вирівнювання зубів

By   adminRG   In  Интересные факты о стоматологии 1647

Неправильний зубний ряд або видатний прикус – не привід сумувати. У стоматологічній клініці «Eurodental» лікар-ортодонт підбере оптимальний варіант для вирівнювання зубів і виправлення прикусу.

Консультацію фахівець проводить безкоштовно, а отримана інформація – безцінна. Рішення не доведеться приймати відразу. Вердикт лікаря можна обдумати та прийти в клініку, коли будете готові до майбутньої процедури.

Способи вирівнювання зубів

Сучасна стоматологічна медицина має у своєму розпорядженні великий набір засобів для виправлення викривлених зубів. Вони добре сприймаються, не викликають дискомфорту. Вирівняти зуби можна за допомогою пластин, брекетів, кап, елайнерів, вестибулярних пластинок, трейнерів тощо.

У кожному конкретному випадку лікар підбере найбільш прийнятний варіант і пояснить план лікування. Тільки після узгодження з пацієнтом наші фахівці приступають до роботи.

Незнімні системи вирівнювання зубів

Незнімні апарати відрізняє висока точність дії. У нашій клініці використовуються наступні системи, що вирівнюють зубний ряд:

  • Брекети. В основі конструкції металева дуга, вигнута за формою правильного положення зубів у ряду. На неї встановлюються маленькі замочки, які приклеюються спеціальним складом до кожного зуба. Можна встановити зовнішні (встановлюються із зовнішньої сторони зубів) і лінгвальні (внутрішні). Останні не видно оточенню, але вони можуть ускладнювати мовлення й вимагають більш ретельного догляду. Для брекет-систем використовують різні матеріали: метал, кераміка, сапфір, пластик та інші. У кожного з них свої переваги та недоліки. Який встановлювати, лікар і пацієнт вирішують під час консультацій. Лікування тривале та вимагає періодичних відвідувань стоматолога для заміни дуги та інших коригувань.
  • Утримувач місця. Встановлюється при втраті одного з зубів, щоб сусідні не змінили траєкторію. Використовується на молочних зубах. Метод дозволяє надалі уникнути носіння брекетів.
  • Незнімна пластина. У центрі стоматології на Оболоні лікарі-ортодонти використовують у лікуванні дітей унікальні пластини, сконструйовані італійським професором Марко Роса. Вони допомагають розсунути вузьку щелепу, налагодити носове дихання, «запрограмувати» рівний ріст зубів. Перевага полягає в тому, що дитина позбавлена ​​можливості «забути» або «втратити» пристосування, як часто буває при носінні знімних аналогів.
  • Ретейнер незнімний. Встановлюють, щоб закріпити результати лікування брекет-системами. Це тонка металева дуга за формою зубного ряду. Закріплюється на внутрішній стороні зубів.

Кривий зубний ряд – це проблема не тільки зовнішнього вигляду. Неправильне положення зубів здатне призвести до серйозних захворювань ротової порожнини, викликати дефекти мови, утруднити приймання їжі (особливо пережовування), провокувати болі в лицьових м'язах. На щастя, медицина вміє справлятися з подібними викликами. Вчасний початок лікування – запорука швидкої перемоги.

Выравнивание зубов в Киеве - клиника Евродентал
Альтернативні способи вирівнювання зубів

Якщо ситуація дозволяє, можна використовувати щадні способи вирівнювання зубів. Це знімні апарати, які потребують постійного носіння:

  • Елайнери – прозорі пластикові пристосування. Діють на зразок брекетів, надаючи певний тиск на зуб. Зручні для дорослих пацієнтів. У процесі лікування періодично потрібно їх міняти, знижуючи в міру вирівнювання силу тиску. Можна знімати під час їжі та чищення зубів.
  • Знімні пластини. Встановлюють дітям. Принцип дії той же, що та у стаціонарних пластин. Але їх дозволено знімати під час харчування та чищення зубів. Виготовляють з матеріалів безпечних для малюків, які не викликають алергічні реакції. За їх допомогою можна не тільки отримати гарну форму щелепи й зубного ряду, а й відучити дитину від соски або смоктання пальця. Доповнені спеціальними намистинками допомагають скоригувати звуки.
  • Трейнери. Спеціальні силіконові капи, які надягають на ніч на обидві щелепи. Вдень можна носити обмежений час. Норми носіння обумовлюють із лікарем індивідуально.
  • Ретейнер знімний. Потрібен, щоб закріпити досягнуті результати після носіння брекетів. Використовують на період сну, але в деяких випадках стоматолог може порекомендувати надягати на пару годин на день. Виготовляють з прозорого силікону. На зубах практично не помітний.

Незалежно від віку вирівнювання зубів дасть відчутний результат, якщо ви звернулися в клініку «Eurodental» у Києві. Сучасне обладнання, новітні технології лікувальних процедур, якісні зручні апарати зроблять лікування безболісним, а гарна посмішка буде нагородою за терпіння й волю.

Вирівнювання зубів – ціна в Києві

Вартість лікування – один з найбільш бентежливих моментів. Визначається спільно з пацієнтом і лікарем. Кінцева ціна вирівнювання зубів залежить від обраних матеріалів і кількості ортодонтичних послуг, які знадобилися в кожному конкретному випадку.

Наприклад, сапфірова брекет-система обійдеться дорожче металевої. Самолігуючі брекети набагато дорожче звичайних.

Зі знімних пристроїв, що вирівнюють зуби, дорожчі за інші – трейнери.

Оплачуються послуги з виготовлення моделі, заміни дуги в брекетах, періодичні огляди у лікаря під час носіння пластин або брекетів, встановлення ретейнера.

Можуть знадобитися й попередні процедури: вилікувати ясна, провести професійну чистку, щоб прибрати зубні камені та наліт, видалити зуби.

Як вирівняти прикус

 Перш за все усвідомимо, що таке прикус. Наука пояснює це так – співвідношення верхньої та нижньої щелепи при змиканні. Якщо між зубними рядами виникає простір, верхня йде вперед, а нижня западає – це патології розвитку, які вимагають виправлення.

Якщо нічого не робити, навантаження, яке відчувають зуби,  буде їх деформувати, змінюються контури обличчя, з'являються дефекти мови та інше.

Вирівнювання прикусу – завдання лікаря-ортодонта. Існує кілька способів: хірургічний, лазерний, брекет-системи, капи.

До хірургічного втручання вдаються вкрай рідко, тільки в дуже важких випадках, коли інше лікування не принесе користі. Лазерна терапія діє як супутній елемент після хірургічних операцій, допомагає знезаразити ротову порожнину, сприяє швидкому загоєнню. Подібна терапія може використовуватися також у зв'язці з брекетами або пластинами. В результаті зсуву зубів в м'яких тканинах можуть виникати мікротравми, різного роду запалення. Випромінювання допомагає запобігти розвитку хвороби й не вдаватися до допомоги лікарських засобів.

Як працюють брекети, пластини та капи вже розповіли, тому зупинятися на їх можливостях не будемо.

Затягувати з виправленням прикусу не варто. Аномалії обтяжені досить серйозними захворюваннями шлунково-кишкової системи, проблемами з хребтом, порушеннями постави.

Етапи виправлення

Якщо ви вирішили внести корективи у свою зовнішність, почніть із відвідування стоматології на Оболоні: запишіться на консультацію до ортодонта. Вона в нашій клініці безкоштовна.

Спеціаліст проведе огляд і розповість про можливі шляхи розв’язання проблеми. Назве орієнтовну вартість усього циклу лікування. Давати відповідь відразу нема потреби.

Зважте всі «за» і «проти». Якщо приймете позитивне рішення, потрібно записатися на повторний огляд. На цьому етапі роблять панорамний знімок, щоб лікар міг зрозуміти розташування не тільки видимої частини зубів, але й кореня. Знімається відбиток.

Разом з лікарем виберіть найбільш прийнятних саме вам апарат для вирівнювання зубного ряду або прикусу. Доктор ознайомить із планом лікування та призначить дату для встановлення системи. Лікування тривале та вимагає позитивного психологічного настрою, але красиві рівні зуби та чітка дикція однозначно варті ваших зусиль.