Пн-Сб: 09:00 – 21:00;

Вс: 09:00 – 15:00

пр. Героїв Сталінграда 20А,

пр. Героїв Сталінграда 24,

Оболонь, Київ

Главная » Сервисы » Парадонтологія і гігієна

Пародонтологія та гігієна ротової порожнини

Парадонтологія і гігієна в італійскій стоматології Eurodental

За статистикою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, близько 92% дорослого населення стикаються з проблемами запалення ясен, що часто буває причиною випадання зубів. Саме тому стоматологічна клініка Eurodental приділяє велику увагу лікуванню захворювань пародонту.

Що таке пародонт?

Пародонт – комплекс тканин, тісно пов’язаних між собою, які оточують зуб і утримують його на місці. До пародонту належать: зуб, слизова ясен, зв’язковий апарат зуба і кістка.

Пародонтологія – розділ стоматології, який займається вивченням проблем і аномалій, лікуванням, а також профілактикою захворювань тканин пародонта.

Головною особливістю такого роду захворювань є той факт, що перші етапи хвороб пародонту проходять практично безсимптомно і дуже часто люди просто не звертають увагу на перші ознаки. Симптоми, при виникненні яких Вам слід записатися на консультацію до пародонтолога:

Захворювання ясен негативно позначаються не тільки на зовнішньому вигляді зубів, але також впливають на загальний стан ротової порожнини. Симптоми, що супроводжують хворобу можуть бути викликані різними причинами, такими як хронічні, аутоімунні (захворювання пов’язані з порушенням функціонування імунної системи) або системні захворювання, діабет, спадковість, гормональні зміни в організмі, неправильний спосіб життя, шкідливі звички.

Але найчастіше ключовою причиною захворювань тканин пародонта є неправильна гігієна порожнини рота, внаслідок якої утворюються бактерії і наліт, які призводять до руйнування м’яких і твердих тканин, що оточують зуб. До найбільш поширених захворювань ясен можна віднести: гінгівіт, пародонтит, пародонтоз.

Гінгівіт – поверхневе запалення ясен без порушення цілісності зубодесневого з’єднання. Найпоширенішим симптомом гінгівіту є кровоточивість або почервоніння ясен при контакті з твердою їжею або під час чищення зубів. У деяких випадках крім почервоніння пацієнти можуть спостерігати розростання м’яких тканин ясен, а також некроз (омертвіння).

Якщо крім припухлостей Ви відчуваєте неприємний запах з рота, то Вам необхідно консультація лікаря-пародонтолога. Також слід звернути увагу на гостру чутливість ясен до гарячої або холодної температури. Якщо ігнорувати перші ознаки прояву гінгівіту і не вживати ніяких дій для їх усунення, то гінгівіт може розвиватися і переходити у більш важку форму – пародонтит.

Якщо запальний процес торкнувся не тільки поверхневих м’яких тканин (при гінгівіті запалення зачіпає тільки слизову оболонку і міжзубні сосочки), а поширюється на альвеолярну кістку, то мова йде про пародонтит.

Пародонтоз – це системне захворювання навколозубної тканини або пародонта, яке характеризується дистрофічними порушеннями тканин, що оточують зуб, у зв’язку з недостатнім забезпеченням кров’ю, що призводить до атрофування. Пацієнти часто плутають терміни «пародонтит» і «пародонтоз». Пародонтоз не є запальним захворюванням і зустрічається дуже рідко (приблизно в 1-8% людей).

Крім того, є певні відмінності в симптомах даних захворювань. Для пародонтозу НЕ ХАРАКТЕРНІ такі симптоми, як почервоніння ясен, поява зубоясенних кишень, гнійних виділень, сильної рухливості зубів. Це симптоми пародонтиту. Основні симптоми пародонтозу – незначна кількість зубних відкладень і оголення шийок зубів.

Також, на відміну від пародонтиту, при пародонтозі пацієнти не відчувають хитання зубів. При пародонтозі всі симптоми дуже слабо виражені і розвиваються досить довго і поступово, тому дуже часто пацієнт не надає значення підвищеній чутливості і кровотечі зубів при чищенні або прийомі їжі.

Коли пацієнт звертає увагу на проблему з яснами і приходить на консультацію до пародонтолога, виявляється, що атрофічні процеси вже почалися, а іноді навіть можуть ускладнюватися запаленням ясен і пародонтитом, що вимагає негайного лікування.

Як правильно лікувати захворювання ясен

Для лікування захворювань ясен необхідно відвідати консультацію лікаря-пародонтолога, який після детальної діагностики зможе зрозуміти корінь проблеми, оцінити як стан ясен, так і ротової порожнини в цілому.

Дуже важливо звернути увагу на те, що багато пацієнтів потрапляють з проблемами ясен до стоматологів-терапевтів, але терапевтична стоматологія не спеціалізується в області пародонтології. В даному випадку краще проконсультуватися саме з пародонтологом, який в силу своїх знань і досвіду зможе призначити ефективне лікування.

Якщо Вас турбують захворювання ясен, Ви можете записатися на консультацію до нашого фахівця. Консультаця пародонтолога в стоматологічній клініці «Євродентал» абсолютно безкоштовна.

Після консультації, для подальшого лікування і щоб лікар міг скласти індивідуальний план лікування, необхідно провести діагностику тканин пародонта.

Стан пародонта зазвичай визначається за допомогою клінічних методів обстеження, таких як, наприклад, заповнення пародонтальной карти пацієнта, яка включає в себе:

-визначення гігієнічного статусу порожнини рота;

-наявність нальоту в порожнині рота, зондування глибини пародонтальних кишень;

-наявність кровоточивості м’яких тканин, визначення рухливості кожного зуба.

Вартість складання такої карти в клініці “Євродентал” становить 350 грн.

Також, при діагностиці використовуються рентгенологічні методи дослідження, наприклад: ортопантомограмма (панорамний знімок, ОПТГ) – це зображення всіх зубів, кісткової тканини верхньої і нижньої щелеп, структури гайморової пазухи, будови скронево-нижньощелепного суглоба.

Після проведення діагностики лікар складає план лікування, пропонуючи кілька оптимальних варіантів, які індивідуально підходять пацієнтові, виходячи зі стану його здоров’я. Так як кожен випадок індивідуальний, а також є різні стадії і форми протікання гінгівіту, пародонтиту та пародонтозу, стоматологи клініки «Євродентал» використовують різні методики для того, щоб лікування було максимально ефективним і комфортним.

Лікування гінгівіту передбачає зняття зубних відкладень і проведення професійного чищення зубів стоматологом, що дозволяє зняти наддесневий твердий наліт, зубний камінь з поверхні зубів. Вартість зняття твердих зубних відкладень у стоматологічній клініці «Євродентал» методом ультразвуку складає 750 гривень за дві щелепи.

Також призначається протизапальна терапія, яка включає в себе антисептичні полоскання і аплікації з протизапального гелю з застосуванням ремінералізуючої капи. Після проведення всіх медичних маніпуляцій лікар навчає пацієнта правильній техніці гігієни порожнини рота, а також підбирає антибактеріальну зубну пасту, щітку з певним типом жорсткості, який найбільш підходить пацієнту, виходячи зі стану його зубів, також підбирає зубну нитку і ополіскувачі.

Рання діагностика і своєчасне лікування пародонтиту в 80% випадках дозволяє повністю вилікувати захворювання. Для лікування пародонтиту, крім професійної чистки зубів і зняття зубних відкладень, а також антибактеріальної терапії, можуть призначити промивання ясенних кишень для того, щоб видалити вогнище інфекції, яка і провокує запальний процес ясен. Вартість процедури промивання ясенних кишень у стоматологічній клініці «Євродентал» становить 190 грн за 1 кишеню.

Також рекомендується провести ручної скейлинг – процедура чистки пародонтальних кишень, а також важкодоступних місць біля зуба, які недоступні при обробці ультразвуком або Air Flow. Дана процедура – дуже ефективна і безпечна, може проводиться як окремо, так і комбінуватися з ультразвуковим чищенням зубів і Air Flow. Вартість проведення ручного скейлінга в стоматологічній клініці «Євродентал» – 600 грн за 1 зуб або 1500 грн за сегмент 3-8 зубів. Вартість процедури зняття зубних відкладень методом «Air Flow» в стоматологічній клініці «Євродентал» становить 1150 грн за 2 щелепи.

При важкій формі пародонтиту лікарі проводять кюретаж і клаптикову операцію. Кюретаж – стоматологічна процедура очищення пародонтальних кишень (невелике заглиблення між пришейковою частиною зуба і краєм ясен).

Залежно від методики проведення процедури, виділяють 2 види кюретажа: закритий кюретаж і відкритий кюретаж.

Закритий кюретаж пародонтальних кишень стоматолог проводить під місцевою анестезією без хірургічного розрізу ясен. За допомогою спеціальних інструментів лікар очищає кишеню від грануляцій, бактерій і нальоту для того, щоб видалити причину інфікування ясен і запобігти подальшому розвитку захворювання.

Також стоматологи клініки «Євродентал» пропонують інноваційну ізраїльську методику для комплексного лікування пародонтиту – це спеціальна вкладка, яка містить активну протимікробну речовину – хлоргексидин. Його застосування дозволяє набагато швидше і ефективніше усунути інфекцію, а також не вимагає ніяких подальших маніпуляцій з його вилучення – по завершенню активної дії речовини чіп розсмоктується сам по собі.

Завершують процедуру кюретажа поліруванням коренів зубів. Вартість процедури постановки спеціальної вкладки з хлоргексидином в пародонтальні кишені в стоматологічній клініці «Євродентал» становить 1500 грн.

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень проводять в тих випадках, коли закритий кюретаж виявився малоефективним, або ж при важкій формі пародонтиту (якщо глибина пародонтальних кишень перевищує 5 мм). Для цього під місцевою анестезією пародонтолог виробляє спеціальне розсічення ясен в області міжзубних сосочків, отримуючи доступ до підясневих тканин для того, щоб очистити пародонтальні кишені і нанести спеціальні остеогенні препарати для стимуляції росту кісткової тканини, візуально контролюючи процес.

При розрізі ясенних тканин утворюється клапоть ясен, який відсувається, а по завершенню процедури поміщається на місце і акуратно пришивається. Саме через специфіку розрізу дану процедуру дуже часто називають «клаптева операція».

При важких формах захворювань, коли у клієнта спостерігається рухливість зубів 2-3 ступеня, для їх фіксації і мінімізації запалення ясен і атрофії кістки проводиться процедура шинування зубів. Шинування проводиться методом зв’язування групи зубів або скловолокном, або металевою шиною.

При використанні скловолокна пародонтолог висвердлює борозну і простягає стрічку. Така стрічка забезпечує міцність і надійне закріплення зубів, а також дозволяє перерозподілити навантаження на зуби при жуванні їжі. Доктор також може провести шинування металевою дугою, при використання якої доктору не потрібно свердлити борозну. Пародонтолог простягає стрічку в ураженій ділянці і фіксує її на спеціальний медичний клей – BOND.

Після чого зміцнює її за допомогою фотополімерного матеріалу. Фахівці клініки “Eurodental” рекомендують використовувати саме таке шинування. Це пов’язано з тим, що, на відміну від скловолокна, метал більш гігієнічний і зводить до мінімуму скупчення шкідливих мікроорганізмів в області пародонта. Вартість процедури шинування скловолоконною стрічкою або металевою дугою в стоматологічній клініці «Євродентал» становить 2 400 грн за сегмент з 6 зубів.

Для лікування пародонтозу пародонтолог так саме, як і при гінгівіті і пародонтиті, проводить професійну чистку зубів, а також зняття зубних відкладень. При вираженому запаленні ясен лікар проводить протизапальну терапію. Якщо медикаментозного лікування мало для усунення основного чинника запалення, лікарі вдаються до процедури шинування, а також процедури по регенерації тканин (ще таку процедуру називають “мукунгінгвальною” – представляє собою трансплантацію тканин з піднебіння в уражену ділянку пародонту).

Профілактика захворювань пародонту

Для того, щоб уникнути захворювань пародонту, потрібно дотримуватися правил по ретельному гігієнічному догляду за ротовою порожниною, вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок і регулярно відвідувати стоматолога для того, щоб запобігти або вчасно вилікувати захворювання.

Марія - 30 років
Марія - 30 років

Марія імплантація Операція по установці зубного імплантату B & B Dental Марія 30 років, звернулася в клініку ...

Детальніше
Олена - 28 років, встановлення пломби
Олена - 28 років, встановлення пломби

Випала пломба Приклад реставрації зуба Олена 28 років прийшла на безкоштовну консультацію в клініку "Eurodental" ...

Детальніше
Вініри для пацієнта клініки
Вініри для пацієнта клініки "Eurodental" - Іллі

Установка вінірів для пацієнта - Іллі Приклад установки керамічних вінірів Ілля 32 роки, прийшов в ...

Детальніше
Андрій - 53 роки
Андрій - 53 роки

Протезування зубів Установка протеза на гвинтовий фіксації Андрій 53 роки, звернувся в клініку "Eurodental" з ...

Детальніше
Ігор - 29 років
Ігор - 29 років

Естетичне лікування зубів Лікування зубного ряду за допомогою вінірів Ігор 29 років, наш закордонний пацієнт ...

Детальніше
Микитка - 12 років
Микитка - 12 років

Лікування дитячого прикусу Приклад лікування прикусу дитячої пластиною Микита 12 років, один з наших маленьких ...

Детальніше
Олена - 30 років
Олена - 30 років

Виправлення дефектів зубного ряду Лікування прикусу прозорими капами Олена 30 років звернулася в стоматологічну клініку ...

Детальніше
Олександр - 39 років
Олександр - 39 років

Протезування зубного ряду Відновлення естетики безметаловой керамікою е-max Олександр, 39 років, прийшов в клініку "Eurodental" ...

Детальніше
Вікторія 32 роки
Вікторія 32 роки

Естетичне лікування зубів Лікування зубного ряду за допомогою вінірів Вікторія 32 роки, звернулася в клініку ...

Детальніше
Кирило - 25 років
Кирило - 25 років

Лікування діастеми передніх різців за допомогою вінірів Кирило 25 років, звернувся в "Eurodental" з діастемою ...

Детальніше
Вініри - пацієнт Михайло
Вініри - пацієнт Михайло

Відбілювання зубів системою ZOOM-3 Михайло 27 років, захотів красиву і білосніжну усмішку, тому звернувся до ...

Детальніше
Максим — 20 років
Максим — 20 років

Дефекти прикусу Вирівнювання зубного ряду за допомогою сапфірових брекетів Максим 21 років звернувся в клініку ...

Детальніше
Анжеліка — 24 роки
Анжеліка — 24 роки

Лікування прикусу Лікування зсувів зубного ряду за допомогою брекетів Анжеліка 24 роки, прийшла в клініку ...

Детальніше
Наталія - 37 років
Наталія - 37 років

Естетичне лікування зубів Лікування зубного ряду за допомогою вінірів Наталя 37 років, звернулася в клініку ...

Детальніше
Відбілювання Аліни 24 роки
Відбілювання Аліни 24 роки

Відбілювання зубів клієнта клініки "Eurodental" - Аліни Результат відбілювання системою ZOOM-3 Аліна 24 роки, звернулася ...

Детальніше
Володимир - 58 років
Володимир - 58 років

Тотальна зубна імплантація Повністю беззуба нижня щелепа, використовуються італійські імплантати B & B Dental Володимиру 58 років. ...

Детальніше
Дарина - 35 років
Дарина - 35 років

Вирівнювання зубів брекетами Вирівнювання зубів і зведення щілин які утворилися через неспроможність парадонтальной системи Дарині ...

Детальніше
Світлана
Світлана

Вирівнювання брекетами передніх різців Вирівнювання зубів використовуючи сапфірові брекети Світлана звернулася в Євродентал з метою ...

Детальніше
Олександра - 55 років
Олександра - 55 років

Імплантація одного зуба Імплант MIS C1 і тимчасова коронка на ньому Олександрі 55 років. На ...

Детальніше
Микола - 14 років
Микола - 14 років

Лікування прикусу Лікування зміщення зубного ряду за допомогою керамічних брекетів Чотирнадцятирічний Микола і його мама ...

Детальніше
Михайло - 10 років
Михайло - 10 років

Лікування прикусу платівкою Нижні зуби перекривають верхні, лікування з використанням апарату Брюкль Михайло 10 років, ...

Детальніше
Михайло 25 років
Михайло 25 років

Лікування прикусу Вирівнювання зубного ряду металевими брекетами Михайлу 25 років і він звернувся в клініку ...

Детальніше
Геннадій - 70 років
Геннадій - 70 років

Тотальна зубна імплантація Повністю беззуба верхня щелепа, використовуються ізраїльські імплантати MIS C1 Геннадію 70 років. ...

Детальніше
Василь 39 років
Василь 39 років

Зубна імплантація Беззубая нижня частина щелепи, використовуються італійські імплантати B & B Dental Василь 39 років, звернувся ...

Детальніше
Марія - 30 років
Марія - 30 років

Установка вінірів Тотальна установка вінірів на всі зуби обох щелеп Марія 30 років, молода і ...

Детальніше
Інна - 29 років
Інна - 29 років

Реставрація зубів винирами Непряма реставрація бокового різця і поруч стоїть ікла керамічними винирами Інна 30 ...

Детальніше
Тетяна - 30 років
Тетяна - 30 років

Зубна імплантація Імплантація одного зуба, використовується корейський імплантат Megagen Тетяна 30 років, звернулася в клініку ...

Детальніше
Єгор - 40 років
Єгор - 40 років

Зубна імплантація Видалення зуба з поздовжнім переломом і з подальшою імплантацією, використовуються корейські імплантати MegaGen ...

Детальніше
Анастасія - 25 років
Анастасія - 25 років

Установка вінірів Установка вінірів на верхню щелепу Анастасія 25 років, звернулася в клініку Евродентал для ...

Детальніше
Андреа - 54 роки
Андреа - 54 роки

Установка вінірів Тотальна установка на всі зуби обох щелеп Андреа 54 роки громадянин Італії звернувся ...

Детальніше
Наталія – 42 роки
Наталія – 42 роки

Наталія 42 роки, звернулася в клініку «Eurodental» з бажанням зробити собі сяючу усмішку. Наші фахівці з радістю взялися за процедуру.

Детальніше