Пн-Сб: 09:00 – 21:00;

Вс: 09:00 – 15:00

пр. Героїв Сталінграда 20А,

пр. Героїв Сталінграда 24,

Оболонь, Київ

Главная » Цікаві факти про стоматологію » Карієс у дітей та його лікування

Карієс у дітей та його лікування

By   adminRG   In  Интересные факты о стоматологии 2029

Невтішна статистика останніх років свідчить, що карієс у дітей проявляється значно частіше, ніж у дорослих. Приблизно 80 % малюків (обстежувалися діти у віці від 1 року до 10 років) тою чи іншою мірою відчули всі незручності, пов’язані з цим захворюванням.

Оскільки організм дитини знаходиться в стадії формування, захисні функції знижені, а дентин молочних зубів більш м’який, хвороба розвивається стрімко. Невелике потемніння може незабаром обернутися вщент зруйнованим зубом, який неможливо відновити.

Причини карієсу в дітей

Сприяти розвитку карієсу зубів у дітей можуть спадкові чинники, захворювання шлунково-кишкового тракту, поганий імунітет, нездорова екологія в місцевості, де проживає дитина.

Призведуть до ураження емалі хвороботворними бактеріями відсутність навичок гігієни ротової порожнини, незбалансоване харчування.

Хвороба не щадить навіть крихіток у віці до року — це так званий пляшковий карієс. Найчастіше він вражає тих, хто звик пити молоко з пляшечки безпосередньо перед сном. Ротик після цього не очищується. У залишках їжі розмножуються бактерії, які «з’їдають» зубну емаль. Також ранній карієс може проявитися:

 • якщо малюк переніс інфекційне захворювання;
 • при слабкому слиновиділенні;
 • якщо занадто часто використовувати пипку.

Але й дітки, які отримують грудне молоко, не застраховані від карієсу.
В усіх випадках головними провокаторами є кислоти, які виділяють мікроорганізми, що мешкають у ротовій порожнині. Емаль втрачає мінерали, солі й руйнується. Процес може тривати кілька місяців або тижнів.
Щоб не опинитися в такому становищі, візьміть за звичку відвідувати дитячого стоматолога не рідше, ніж раз на пів року. А краще привчити свою дитину зустрічатися з лікарем кожні 3 місяці.

Спеціаліст проведе повну санацію ротової порожнини, використовуючи сучасні методи діагностики:

 • поверхню зуба піддають спеціальній сушці;
 • проводять вітальне фарбування;
 • хороший результат дає стоматоскопія.

Якщо стоматолог виявить ускладнення, то порекомендує рентгенографію.

Як починається карієс у дітей?

Розвивається карієс у маленьких дітей не однаково, у деяких випадках протікає без видимих проявів. Так при початковій стадії захворювання в дитини немає негативних емоцій, не спостерігається дискомфорт або нервозність поведінки. А разом із тим на поверхні зуба може бути плямочка або ледь помітна риска. Тканини зуба не ушкоджені, тому й болю немає. Визначити, що карієс уже став непроханим гостем, зможе тільки стоматолог.
З поглибленням процесу плямочка набуває сіруватого або коричневого забарвлення. Емаль стає м’якою. Починають проявлятися перші симптоми: біль від солодощів.

Згодом, з’ївши емаль, бактерії добираються до дентину. Біль починає посилюватися, особливо гостро малюк реагує на гаряче й холодне. У самому зубі з’являється дірка, у яку потрапляє їжа, що змушуємо дитину нервувати.

Коли коронка зуба зовсім руйнується з’являється гострий нестерпний біль пульсівного характеру.

Пляшковий карієс у дітей 1 року й більш раннього віку проходить всі перераховані вище стадії. Вражає недуга шийку зуба. Якщо не реагувати на перші прояви хвороби, можна втратити зубки. А це стане причиною неправильного прикусу і призведе до ускладнень при формуванні щелепи.

Як лікують карієс у дітей?

У стоматології на Оболоні при лікуванні карієсу початкової або поверхневої стадії:

 • проводиться сріблення уражених місць (використовують розчин нітрату срібла);
 • щоб попередити демінералізацію зубної емалі, застосовують фторування;
 • використовують лікування озоном (в результаті хвороботворні бактерії гинуть).

Процедури нетривалі. Дитина проведе в стоматологічному кріслі не більше ніж 15 хвилин.

Якщо ж руйнування дуже великі, використовують інвазійні методи лікування карієсу молочних зубів у дітей. Щоб зберегти зуб, дитині доведеться змиритися з бормашиною. Для зниження дискомфорту під час процедури проводять анестезію. Використовуються препарати високої якості, які не шкодять маленькому пацієнтові та швидко виводяться з організму.
Очистивши за допомогою бормашини всі уражені карієсом ділянки, дантист встановить пломбу, сформувавши анатомічно правильну коронку зуба.
По завершенні пломбування, фахівець відшліфує поверхню, щоб дитина не поранила язичок об гострі краї й не відчувала незручність у ротовій порожнині.

З метою зміцнення емалі, дантист обробить зубну поверхню спеціальними медикаментозними препаратами.

Якщо зберегти зуб немає ніякої можливості, його доведеться видалити. Щоби не порушити формування прикусу, можна зробити протез.

При лікуванні карієсу постійних зубів у дітей, терапія відповідає нормам дорослої людини. При пломбуванні використовують композитні матеріали. Вони добре уживаються з тканиною зуба, повторюючи його контури.

Карієс у дітей та його лікування в Eurodental
Як попередити карієс?

Починати профілактику захворювання зубів у малят треба ще до їхнього народження. Майбутня мама мусить добре піклуватися про своє здоров’я, отримувати збалансоване харчування, збагачене продуктами, що містять кальцій: молоко і його похідні, горіхи (кунжут, мигдаль), сардини, кольорова капуста, тверді сири.

Щоб не проявився карієс у дітей до 2 років треба належним чином стежити за гігієною ротової порожнини. З трирічного віку малюка необхідно подружити із зубною щіткою й навчити правильному догляду за зубками. Діти, як і дорослі, повинні чистити зубки не рідше двох разів на добу.

Крім цього стоматологи настійно рекомендують:

 • не зловживати пипками;
 • не балувати малюка солодощами, звести до мінімуму вживання продуктів, що містять велику кількість цукру;
 • відвідувати стоматологічну клініку не рідше двох разів на рік
 • у разі необхідності проводити профілактичні процедури, рекомендовані лікарем.

Карієс — серйозне захворювання, але йому можна й потрібно запобігти. Якщо недуга вразила зубки, не зволікайте з відвідуванням стоматології. В Євродентал проводять усі різновиди послуг із лікування і профілактики карієсу в дітей. Вартість залежить від методу лікування, якості й кількості.