Пн-Сб: 09:00 – 21:00;

Вс: 09:00 – 15:00

пр. Героїв Сталінграда 20А,

пр. Героїв Сталінграда 24,

Оболонь, Київ

Главная » Цікаві факти про стоматологію » Видалення зубного каменю в Києві

Видалення зубного каменю в Києві

By   adminRG   In  Интересные факты о стоматологии 3590

Підтримувати гігієну ротової порожнини в домашніх умовах — хороша звичка. Але цього недостатньо, щоб зберегти зуби здоровими на довгі роки. Періодично необхідно проводити процедуру видалення зубного каменю в стоматологічній клініці. Це допоможе попередити ранню появу карієсу, та буде хорошою профілактикою захворювань ясен: пародонтозу, гінгівіту, пародонтиту. Кабінетна гігієнічна процедура дає можливість освітлити зуби на кілька тонів. Провести її за приємними цінами пропонує стоматологія «Eurodental» в Києві.

Що таке зубний камінь?

Під час споживання їжі, дрібні частинки затримуються в міжзубних проміжках. Досить часто, особливо в малодоступних місцях, їх не вдається витягти ні за допомогою зубочистки, ні зубною ниткою. Поступово до нальоту приєднуються бактерії, деякі з них відмирають. Вся ця суміш твердне (мінералізується), перетворюючись на камінь, який неможливо вичистити звичайною щіткою.

Тверді частки розташовуються над яснами або ховаються під ними. Останній варіант досить складно виявити самостійно, ось чому фахівці радять раз на пів року робити комплексний огляд ротової порожнини, який проводять у клініці Евродентал на Оболоні, використовуючи високотехнологічне обладнання, інструментарій та витратні матеріали (пасти, гелі, лаки, знеболювальні препарати).

Чим швидше почати боротьбу з каменем, тим реальніше видалити його без залишку!

Чому утворюється зубний камінь?

Крім очевидного — брак гідного догляду за ротовою порожниною: чистка зубів вранці та ввечері, використання зубної нитки, ополіскування рота після кожного приймання їжі (якщо така можливість відсутня, можна скористатися жувальною гумкою).

Отвердінню м’якого зубного нальоту сприяє:

 • куріння;
 • зловживання алкоголем;
 • слабке слиновиділення;
 • приймання ліків, в тому числі антибіотиків;
 • звичка їсти солодке у великій кількості;
 • любов до газованих напоїв;
 • надмірно м’які продукти;
 • фарбувальні напої: кава, чай, червоне вино, соки;
 • наявність загальних захворювань, що провокуються хвороботворними бактеріями.

Змінивши харчовий раціон, підібравши зубну щітку й пасту, які будуть відповідати потребам зубів, можна знизити ризики. Але повністю виключити появу нальоту неможливо. Тому стоматологи нашої клініки наполягають на проведенні профілактичних оглядів, а в разі потреби й кабінетної чистки, не рідше одного разу в шість місяців.

Пацієнтам із захворюваннями ясен відвідувати стоматологічний кабінет краще частіше — раз у три місяці.

Видалення зубного каменю в Києві
Навіщо знімати зубний камінь?

Несвоєчасно видалений твердий наліт призведе до більш серйозних наслідків:

 • порушиться правильний кровообіг у м’яких тканинах;
 • з’явиться стійкий неприємний запах;
 • бактерії, які активно населяють скам’янілості, призводять до захворювань ясен і сприяють руйнуванню кістки;
 • мікроорганізми в процесі своєї життєдіяльності виділяють кислоти. Останні негативно впливають на емаль зуба. Як результат — з’являється карієс;
 • непомітний при візуальному огляді камінчик стає причиною гінгівіту, який супроводжується хворобливими відчуттями при дотику до щоки або в процесі жування.

Запалення, що прогресують  здатні зрештою призвести до втрати зубів.

Камінь може стати перешкодою при лікуванні. Виникнуть труднощі з установкою пломби або видаленням зіпсованого або зламаного зуба.

Щоби не стати заручником непростої ситуації, радимо вчасно проводити видалення зубного нальоту, не допускаючи його мінералізації.

Як прибрати зубний камінь?

Справитися з отверділим нальотом можна кількома способами: вдавшись до допомоги апарату ультразвуку або випробуваного приймання — механічне чищення. Прибрати неприємні відкладення можна за допомогою лазерного апарату або, використовуючи відповідні хімічні склади.

Ультразвукове видалення каменю здійснюється спеціальним скалером (гачком), по якому передаються ультразвукові вібрації (частоту й силу регулює лікар таким чином, щоби пацієнт відчував себе комфортно).

Хвилі мають спрямовану дію, працюючи строго на кордоні каменю й поверхні зуба. Отже, травматичність буде мінімальною.

У клініці «Євродентал» фахівці пропонують клієнтам поєднати дві процедури: прибрати камінь ультразвуковим скалером та освітлити емаль на кілька тонів за методикою Air Flow. Суть методики: струмінь із води, спеціального порошку й повітря подається під тиском. Вона «вимітає» залишки каменю, а порошок полірує емаль, знімаючи пігментацію.

Подвійна обробка продовжує отриманий результат. Зуби набагато довше будуть залишатися привабливими та радувати своєю білизною й сяйвом.

Механічне видалення зубного каменю в Києві не менш ефективне. Його проводить стоматолог-гігієніст вручну. Відкладення видаляють, використовуючи спеціальні кюрети. Щоби знизити больові відчуття, роблять місцеву анестезію спеціальним гелієвим складом.

Лазерний потік дає високі результати. Промінь руйнує водні молекули, і камінь відпадає. Процедура займає не більше 40 хвилин.

Видалення зубного каменю — ціна в Києві

Точно сказати, якою буде вартість видалення каменю, складно. На неї вплинуть: обрана методика, необхідність проведення додаткових заходів з установки пломби, видалення зуба, лікування запалень м’яких навколозубних тканин, проведення знеболення та інші моменти.

Тільки здійснивши комплексний огляд ротової порожнини та погодивши з пацієнтом методи видалення каменю, лікар назве остаточну ціну процедури.

Орієнтовну вартість можна дізнатися в розділі «Ціни» на сайті нашої клініки».