19.05.2023

Видалення зубного каменю

Видалення зубного каменю у Києві

Підтримувати гігієну ротової порожнини у домашніх умовах – гарна звичка. Але цього недостатньо, щоби зберегти зубки здоровими на довгі роки. Періодично необхідно проводити процедуру видалення зубного каменю в стоматологічній клініці.

Це допоможе попередити ранню появу карієсу, буде гарною профілактикою захворювань ясен: пародонтозу, гінгівіту, пародонтиту. Кабінетний гігієнічний захід дозволить висвітлити зуби на кілька тонів.

Провести таку процедуру за приємними цінами пропонує стоматологія Eurodental в Києві.

Що таке зубний камінь?

Під час споживання їжі дрібні частинки затримуються в міжзубних проміжках. Досить часто, особливо в малодоступних місцях, їх не вдається витягти ні зубочисткою, ні зубною ниткою. Поступово до нальоту приєднуються бактерії, деякі відмирають, вклеївшись у камінчик. Вся ця суміш твердне (мінералізується), перетворюючись на камінь, який неможливо вичистити звичною щіткою.

Тверді утворення розташовуються над яснами або ховаються під неї. Останній варіант досить складно виявити самостійно, ось чому фахівці радять раз на півроку робити комплексний огляд ротової порожнини, який проводять у клініці «Евродентал» на Оболоні, використовуючи високотехнологічне обладнання, інструментарій та витратні матеріали (пасти, гелі, лаки, знеболювальні препарати).

Чим швидше розпочати боротьбу з камінням, тим реальніше видалити їх без залишку!

Чому утворюється зубний камінь?

Крім очевидного – відсутність гідного догляду за ротовою порожниною: чищення зубів вранці та ввечері, використання зубної нитки, ополіскування рота після кожного прийому їжі (якщо така можливість відсутня, можна скористатися жувальною гумкою) – затвердінню м’якого зубного нальоту сприятимуть:

  • куріння;
  • зловживання алкоголем;
  • слабке слиновиділення;
  • прийом ліків, у тому числі антибіотиків;
  • звичка є солодке у великій кількості;
  • любов до газованих напоїв;
  • надмірно м’які продукти;
  • барвники: кава, чай, червоне вино, соки;
  • наявність загальних захворювань, які провокуються хвороботворними бактеріями.

Змінивши харчовий раціон, підібравши зубну щітку та пасту, які відповідатимуть потребам зубів, можна знизити ризики. Але повністю виключити появу нальоту неможливо. Тому стоматологи нашої клініки наполягають на проведенні профілактичних оглядів, а у разі потреби та кабінетного чищення, не рідше одного разу на шість місяців.

Пацієнтам із захворюваннями ясен відвідувати стоматологічний кабінет краще частіше – раз на три місяці.

Навіщо знімати зубний камінь?

Несвоєчасно віддалена тверда освіта призведе до більш серйозних наслідків:

порушиться правильний кровообіг у м’яких тканинах;
з’явиться стійкий неприємний запах з рота, що не піддається «камуфляжу» за допомогою жувальної гумки;
бактерії, які активно населяють скам’янілості, призводять до захворювань ясен та сприяють руйнуванню кістки;
мікроорганізми у процесі своєї життєдіяльності виділяють кислоти. Останні негативно впливають на емаль зуба. Як наслідок – з’являється карієс;
непомітний при візуальному огляді підясенний камінчик стає причиною гінгівіту, який супроводжується хворобливими відчуттями при дотику до щоки або в процесі жування.

Прогресуючі запалення здатні зрештою призвести до втрати зубів.

Камінь може стати на заваді при лікуванні. Виникнуть труднощі з установкою пломби або видаленням зуба, що зламався або зіпсованого.

Щоб не стати заручником непростої ситуації, радимо проводити видалення зубного нальоту, не допускаючи його мінералізації.

Як прибрати зубний камінь?

Впоратися із затверділим нальотом можна кількома способами: вдавшись до допомоги апарату ультразвуку або випробуваного прийому – механічне чищення. Усунути неприємні відкладення можна за допомогою лазерного апарату або, використовуючи відповідні хімічні склади.

Ультразвукове видалення каменю здійснюється спеціальним скалером (гачком), якому передаються ультразвукові вібрації (частоту та силу регулює лікар таким чином, щоб пацієнт почував себе комфортно).

Хвилі мають спрямовану дію, працюючи строго на межі каменю та поверхні зуба. Таким чином, травматичність зведена до нуля.

У клініці «Евродентал» фахівці пропонують клієнтам поєднати дві процедури: прибрати камінь ультразвуковим скалером та висвітлити емаль на кілька тонів за методикою Air Flow. Суть методики: струмінь із води, спеціального порошку та повітря подається під тиском. Вона «викидає» залишки каменю, а порошок полірує емаль, знімаючи пігментацію.

Подвійна обробка продовжує отриманий результат. Зубки набагато довше залишатимуться привабливими та радуватимуть білизною та сяйвом.

Механічне видалення зубного каменю в Києві не менш ефективно. Його проводить стоматолог-гігієніст вручну. Відкладення зіскаблюють, використовуючи спеціальні кюрети. Щоб знизити болючі відчуття, роблять місцеву анестезію спеціальним гелієвим складом.

Лазерний потік дає високі результати. Потік діє точково на конкретний зуб. Промінь руйнує водяні молекули, і камінь відпадає. Процедура займає трохи більше 40 хвилин.

Видалення зубного каменю – ціна в Києві

Виразно сказати, якою буде вартість видалення каменю, складно. На неї вплинуть: обрана методика, необхідність проведення додаткових заходів щодо встановлення пломби, видалення зуба, лікування запалень м’яких навколозубних тканин, проведення знеболювання та ін.

Тільки здійснивши комплексний огляд ротової порожнини та погодивши з пацієнтом методи видалення каменю, лікар назве остаточну ціну процедури.

Орієнтовну вартість можна дізнатись у розділі «Ціни» на сайті нашої клініки.

Видалення зубного каменю