Пн-Сб: 09:00 – 21:00;

Вс: 09:00 – 15:00

пр. Героїв Сталінграда 20А,

пр. Героїв Сталінграда 24,

Оболонь, Київ

Главная » Цікаві факти про стоматологію » Що таке пульпіт?

Що таке пульпіт?

By   adminRG   In  Интересные факты о стоматологии 3391

Сучасні методи лікування дають можливість звести до мінімуму хворобливі відчуття при найскладніших захворюваннях ротової порожнини, таких як пульпіт. Слово це у віх на слуху, але далеко не кожен знає, що ж під ним ховається. По-науковому пульпіт – це захворювання, пов’язане з процесом запалення в пульпі. Так називають клубочок судин і нервів, що знаходиться безпосередньо усередині зуба. Простою мовою — це нестерпний терпкий біль, про який ми зазвичай говоримо, що болить зубний нерв.
Що робити в такій ситуації, знає кожен – бігти стрімголов до лікаря і просити допомоги. А краще вчинити по-іншому: дбайливо й ретельно доглядати за своїми зубами й раз на пів року відвідувати стоматологію. Тоді можна виявити перші ознаки карієсу. Його лікування на ранніх стадіях обійдеться на багато дешевше і з меншими стражданнями.

Що таке пульпіт у стоматології?

Щоб усвідомити, що називається на пальцях, що таке пульпіт, розберемося в основних симптомах. В разі запалення в пульпі людина відчуває дуже сильний біль, який частіше дає про себе знати, коли людина перебуває в положенні лежачі.

Біль може віддаватися в різних місцях: зубах, які ростуть поруч, горлі, скронях, вусі. Ці фантомні болі заведено називати «луною».

Під дією гарячої або холодної їжі чи пиття біль пронизує, як електричний струм. Деякі пацієнти описують біль як «пульсуючий». 

Можна й на око визначити, що нерв не в порядку — зуб виглядає сірим у порівнянні із сусідами, хоча не дошкуляє болем.

І нарешті, флюс або періостит: у пульпітній камері накопичується гній, а нерв потихеньку відмирає.

Якщо хоча б один із перерахованих симптомів відчуваєте, краще не сподіватися, що полоскання содою все втихомирить, а набратися мужності й записатися на прийом до фахівця

Якщо вчасно не провести необхідне лікування, наслідки можуть виявитися невтішними: від втрати зуба (якщо не можна вилікувати, його видалять) до змертвіння навколозубної тканини (некроз) і навіть зараження крові.

Щоб остаточно поставити крапку в питанні, що таке пульпіт зуба треба врахувати, що в основі всього лежить карієс. Чим пізніше розпочато лікування, тим глибше проникають бактерії, руйнуючи на своєму шляху зовнішню частину — емаль, потім опускаються все нижче й нижче, поки не досягнуть пульпи й не перетворять день на справжні тортури.

Сприяти запаленню пульпи можуть так само деякі лікарські препарати, отримані травми, які призвели до надлому зуба, а також неправильно проведене лікування.

Які зуби схильні до захворювання частіше?

Пульпіт може вражати не всі зуби. Найчастіше захворювання вибирає собі в жертву бічні різці та жувальні зубки. Але найскладнішим буде лікування уражених нервів зубів мудрості.

Ускладняються дії дантиста особливістю розташування вісімок, труднощами доступу до них, характерною кривиною каналів у корені.
Запалення пульпи в третіх молярах відбувається через те, що при прорізуванні може накопичуватися інфекція в слизовій. Інша причина — порушення росту мудрого зуба.

Що таке пульпіт - Eurodental
Як лікувати пульпіт?

Основне завдання лікаря при лікуванні запальних процесів у пульпі: зняти хворобливі відчуття й зупинити запалення. Залежно від стану хворого, ступеня ураження зуба в стоматології на Оболоні пацієнтові запропонують:

 • повністю видалити місце захворювання (провести депульпація);
 • провести лікування, яке дозволить зберегти судинно-нервовий пучок;
 • часткове видалення уражених тканин.

Будь-який різновид лікування проводиться із застосуванням високоефективних знеболювальних препаратів. Вони не викликають звикання і швидко виводяться з організму. У разі  депульпації насамперед буде усунутий нерв, потім доктор прочистить і запломбує канали, на завершальному етапі встановить пломбу.

Якщо хвороба ускладнена флюсом (переостіт), то крім нерва, лікар видалить і змертвілу тканину. Але спочатку проведе лікування: на зуб встановлюється тимчасова пломба, а під неї кладуть необхідні лікарські препарати. Їхнє завдання – відновити ще живі ділянки навколозубної тканини та втихомирити запальний процес. Через деякий час зуб почистять, запломбують канали та встановлять уже постійну пломбу.

Що таке пульпіт у дітей?

Як не тяжко перенести підступне захворювання дорослому, дитина страждає набагато сильніше. Та й молочні зуби захворювання відвідує частіше. Причина в тому, що їхня емаль набагато слабкіша, ніж у дорослих, вона швидко руйнується, й інфекція стрімко захоплює пульпу. Оскільки імунітет ще не може активно протистояти «агресорові», бактерії відчувають себе біліше вільно й атакують малюка.

Визначити, що зубки дитини «їдять» хвороботворні організми можна за неприємним запахом з рота. Сигналом стане:

 • різке підвищення температури до 38 ° С;
 • на яснах з’явилася припухлість;
 • якщо натиснути на зубок, малюк морщиться або плаче;
 • неспокійний сон;
  • небажання їсти
 • загальна слабкість;
 • хворий зуб особливо дошкуляє вночі.

Якщо вчасно не відреагувати, захворювання прийме хронічну форму. З’являється біль, починають нити інші зуби. Може з’являтися гній, лімфатичні вузли стають більшими.

При своєчасному зверненні до стоматолога, вдається повністю вилікувати пульпіт і зберегти зуби дитини. Це дуже важливо, враховуючи, що формується щелепа і прикус.

На початковій стадії захворювання в дітей можна використовувати біологічний метод лікування: зуб покривають спеціальним складом, після висихання суміші, пломбують. Метод дає можливість зберегти пульпу живою. Терапія включає курс медикаментів, що зупиняють запалення.

Але найчастіше маленькі пацієнти змушені приходити на прийом до дантиста кілька разів. Все, як у дорослих: обробка пастою для девіталізації нерва. Триває від 2 до 7 днів. Потім його «муміфікують» і ставлять пломбу.

Ціна послуг із лікування пульпіту в клініці «Eurodental» залежить від обраного методу лікування, використовуваних препаратів та обладнання.