Пн-Сб: 09:00 – 21:00;

Вс: 09:00 – 15:00

пр. Героїв Сталінграда 20А,

пр. Героїв Сталінграда 24,

Оболонь, Київ

Главная » Без рубрики » Який зубний імплант вибрати?

Який зубний імплант вибрати?

By   adminRG   In  Интересные факты о стоматологии 3705

Що таке зубний імплант?

Зубний імплант - штучно виготовлений титановий гвинт з різьбою, який нагадує стрижень. Їх імплантують в щелепних кісток під ясенним краєм для подальшого протезування постійними коронками або ж мостовидні протезами. Імплантати заміщають собою коріння втрачених зубів, дозволяючи згодом провести відновлення зубного ряду. Також імпланти можуть служити додатковою фіксацією для знімних протезів. У більшості випадків імпланти виготовляють з титанового сплаву четвертої категорії (99,48% чистоти сплаву). Для порівняння, точно з такого ж сплаву "Nasa" роблять свої ракети, так що, в довговічності імпланта можна не сумніватися. Титан є найкращим матеріалом який повністю біосумісний з людськими тканинами. Крім того, цей матеріал, має відмінну сумісність, він абсолютно безпечний, гіпоалергенний і в 97,4% випадків не викликає відторгнення. Також, форма імпланта забезпечує міцність і надійність - складається він з декількох частин:

 • гвинт (шириною від 3,5 мм до 5 мм, і довжиною від 5,5 мм до 19мм);
 • заглушка;
 • аббатмент;
Навіщо потрібні імпланти?


Імплантація часто необхідна в тому випадку, якщо не вдається врятувати зуб. Також її проводять при відсутності зуба. Подібне може статися як у молодому віці, так і в зрілому. Причин може бути багато: недостатнє засвоєння кальцію, механічні пошкодження, які призводять до того, що тіло і коріння зуба руйнуються. В області, де відсутній зуб доводиться недостатнє навантаження, яке викликає атрофію кістки та частини ясен. Десна стає нижчою і плоскою. Це може погано позначитися на особовому рельєфі (западання щоки, зміна форми обличчя). Також імплантація є альтернативою протезам. До появи імплантів при випаданні або втрати зубів - просто встановлювали мостовидні протези. Але, як відомо, мостовидний зубний протез кріпиться на сусідні здорові зуби, які до цього обтачиваются і повторюють форму кріплення. Чого не скажеш про імпланти, який дозволяє не обточувати сусідні зуби, для того, щоб утримувати новий зуб або зуби на місці. Також через те що імплант встановлюється в щелепних кісток він служить стабільною основою для штучного зуба і повністю імітує справжній зуб. Тим самим для збереження естетично красивого зубного ряду, ми рекомендуємо нашим пацієнтам встановлювати імпланти.

Ціни і процедуру установки зубних імплантів можна подивитися в розділі імплантація.

Рекомендації по вибору імплантата


З розвитком нових технологій, покращенням життя людей і зростанням світової економіки - сформувалося безліч можливостей для виробництва імплантів. Зараз в світі існує близько двох тисяч представників і виробників тих чи інших імплантів. Завдяки цьому, є величезний вибір такої продукції. Але який зубною імплант вибрати? На це питання важко відповісти навіть шановні професори і найкращі лікарі, в стоматологічній сфері.

Дивлячись на величезний вибір імплантів на їх якість і вид, можна побачити що з одного боку всі сучасні зубні імплантати побудовані за одним принципом - їх форма копіює форму кореня зуба, мають титанові різьбові опори (тобто вони встановлюються шляхом вкручування) і мають високу стійкість завдяки своїй різьбі. Що б знайти відповідь на питання: "Який зубний імплантат вибрати?" ми підготували для Вас невелику статтю. Для початку щоб звузити коло пошуку ми пропонує відсіяти частину імплантологічних систем простим способом. Нижче ми наведемо приклад:

Довіряти варто тільки компаніям, у яких є своє виробництво. З 2000 компаній, тільки у 200 з них є своя технічна лінія.
З 200 виробників - вибирати ті компанії, які мають замкнутий цикл виробництва. Замкнутий цикл виробництва має на увазі те, що кожен етап піддається контролю якості. Виробництво розміщено територіально та адміністративно в одному комплексі. Така концепція дає можливість ефективно управляти і контролювати якість стоматологічної продукції.

Орудуючи цими фактами і рекомендаціями, ми зменшуємо кількість компаній представляють вищевказані критерії і отримуємо всього 62 компанії які мають свій завод і замкнутий цикл виробництва. З 62 компаній ми вибираємо тих, хто проявив себе. Такі виробники як: Bicon Nobel, biocare, biomed, Straumann, ROOTT, B & B Dental, MIS, Megagen - відповідають всім вищевказаним вимогам і позитивно зарекомендували себе на ринку.


Не варто забувати що зубний імплант, як і телефони, автомобілі або одяг, бувають різної якості, що залежить від технології виробництва, матеріалів, конструкційних особливостей і країни виробника. Через те, що в першу чергу, виробник конкурує та орієнтуються на конкурентів усередині країни. Імпланти різних фірм однієї країни, мають приблизно однаковий рівень якості та вартості. Порівняння зубних імплантів відбувається шляхом поділу їх на класи:

 1. Елітний
  • США (Nobel biocare, Bicon, Ankylos)
  • Швейцарія (Straumann)
  • Італія (B & B Dental)
 2. Преміум
  • Швейцарія (ROOTT)
  • Ізраїль (MIS)
  • Південна Корея (Megagen)

Варто зауважити, що в наш рейтинг потрапили, тільки ті імпланти і виробники, які зарекомендували себе на ринку медичних послуг. Реалії сучасного медичного ринку такі - виживають тільки ті виробники, які забезпечують хороше співвідношення ціна / якість.

Характеристики та особливості імплантів

Тепер, розглянемо вищевказані імпланти більш детально і ознайомимося з їх властивостями. Почнемо з підрозділу імплантів - елітного класу. Такі виробники як: Nobel biocare, Straumann, Bicon, ROOTT. Отже, першим, відкриває наш топ:

Nobel Biocare


Компанія входить в американську корпорацію "Danaher", і виробляються в США. Компанія з'явилася одночасно з появою зубної імплантації як такої. Nobel Biocare - компанія першопроходець в області зубних імплантів. Засновником компанії є П.І. Бранемарк саме він в 1952 р. розробив перший імплант і провів першу операцію по імплантації, після чого і заснував компанію Nobel Biocare. Виготовляють такі імпланти зі сплаву титану "Grade - 4". Відмітна риса імплантів Nobel Biocare - нестандартне покриття, титанових стрижнів, яке називається "TiUnite". Поверхня "TiUnite" це шар діоксид титану, який потовщений і шорсткий, що покращує приживлюваність на 0,3% в порівнянні з іншим имплантами без покриття. Ви можете ознайомиться з таблицею приживлюваності імплантатів в кінці нашої статті.

Виходячи з вищесказаного отримуємо імплант з:

• Покращуваній биосовместимостью;
• Спеціальним покриттям поверхнею Ti-Unite, яка не має аналогів;
• Сплав з титану "Grade - 4";

Straumann


Швейцарська Компанія Straumann є провідним постачальником в області дентальної імплантології. Імпланти Straumann на ринку з 1954 р. У своїй діяльності керуються принципом: - "Simply doing more" (Просто робити більше). Крокуючи таким напрямком, є однією з найпопулярніших компаній, у стоматологів всього світу.

Завдяки сучасним технологіям виготовлення і багаторічним випробувань - компанія Straumann дала можливість встановлювати імпланти навіть в найскладніших клінічних випадках. Імпланти компанії Straumann підходять самим завзятим курцям, людям які хворіють на діабет і гепатит. Особлива специфіка імплантів Straumann, полягає в дуже швидкому процесі приживлення - до 6 тижнів. Це пов'язано з унікальною піскоструминної технологією "SLA" вона створює на титанової поверхні штифта макрошероховатость, яка дає можливість імпланти нахлібника так швидко. Така технологія також збільшує швидкість утворення кісткової тканини і значимо знижує ризик ре-імплантації. Як і всі вищеперелічені імпланти - Straumann виробляють з титану "Grade - 4", він не містить домішок інших матеріалів, таких як: ванадій або алюміній. Крім класичного титану деякі моделі імплантів Straumann виробляються за унікальною системою виготовлення: "Roxolid" (сплав титану та діоксиду цирконію) - аналогів якому немає, ні в однієї компанії. Цей матеріал значно міцніше чистого титану і об'єднує в собі, високу механічну міцність, біосумісність і остеоінтеграцію (безпосередній контакт і функціональний зв'язок між імплантатом і кістковою тканиною). Дослідження показали, що остеоинтеграция "Roxolid" вище, ніж у імплантів з чистого титану. Через це якість приживлення імпланту до кістки набагато швидше і надійніше. Такий імплант може нести більш високе навантаження ніж імплант з чистого титану. Імпланти з такого матеріалу допомагають уникнути обов'язкового проведення кісткової пластики в умовах нестачі кістки.

Підсумовуючи вищезазначене отримуємо:

• Виготовлення із застосуванням піскоструминної технології "SLA";
• Унікальний матеріал "Roxolid" (сплав титану і діоксид циркону.);
• Швидку приживлюваність (до 6 тижнів)

Все це фактори роблять імпланти Straumann дуже популярними у докторів, і у клієнтів.

Bicon


Незважаючи на те, що компанія Bicon позиціюють себе як імпланти елітного класу, їх неможливо віднести і до середнього цінового діапазону - це свого роду верхній преміум-сегмент. Bicon компанія - заснована в 1985 році. Компанія спеціалізується на коротких зубних імплантатах, які використовують замикає конусное або холодну зварювальне з'єднання для кріплення абатмента до імплантату. ДентальнІ імплантати Bicon надзвичайно короткі, не мають гвинтової фіксації і абатменти з'єднані з імплантів за допомогою замикального конуса, що своєю чергою дає безліч переваг, таких як:

• Можливість розміщення імплантів в місцях які потребували б в кісткової трансплантації.

• Дозволяє проводити щадну імплантацію, яка в рази підвищує успіх операції.

• Конус c біологічним ущільненням, який збільшує шанс приживлення

Також виготовляється з титану "Grade - 4".

B&B Dental

Італійська компанія B&B Dental почала своє існування у 1992 р. і була зареєстрована в Болоньї. B&B Dental є кращими в своєму класі, завдяки високоякісним матеріалам і розвиненій системі управління, яка постійно контролює всі виробничі фази, процеси й автоматично їх коригує в разі найменшого відхилення від заданих параметрів. Виробничий контроль базується на протоколах SPC (Statistical Process Controls), в яких встановлюється: кількість, періодичність та критерії роботи. Персонал компанії складається з висококваліфікованих інженерів, техніків-механіків і технічних фахівців. B&B Dental виготовляють компоненти на багатокоординатних токарних автоматах останнього покоління. Всі інновації, що введені в виробничі фази і поліпшують характеристики кожного виробу, є результатом безперервних і глибоких досліджень. Імпланти B&B Dental виготовляють з матеріалу "GRADE 4". Це сплав з нелегованого титану. Матеріал характеризується підвищеною міцністю та помірною пластичністю. Імпланти компанії B&B Dental обробляються ексклюзивним методом "BioActive", який націлений на отримання контрольованої мікрошорсткості, що сприяє ефективній початковій інтеграції імпланта в кісткову тканину, який дозволяє кістки швидше регенерувати і нарощувати відсутню кісткову масу.

Підводячи підсумки отримуємо:

 • імпланти високої якості за ціною доступною кожному;
 • матеріал з титанового сплаву "Grade 4";
 • обробку ексклюзивним методом BioActive;
 • швидку регенерацію кісткової тканини.

Як Ви можете помітити, імпланти "елітного класу" чудово зарекомендували себе на ринку і є першопрохідцями на ринку імплантаційних послуг. Але давайте розглянемо імпланти "преміум класу", і Ви зможете вибрати, що вам більше до душі. Почнемо зі швейцарських імплантів компанії Trate AG:

Як Ви можете помітити, імпланти "елітного класу" чудово зарекомендували себе на ринку і є першопрохідцями на ринку імплантаційних послуг. Але розгляньмо імпланти "преміум класу", і Ви зможете вибрати, що вам більше до душі. Почнемо зі швейцарських імплантів компанії Trate AG:

ROOTT


Імпланти ROOTT виробляє компанія Trate AG, яка почала своє існування у 2011 році в Швейцарії. Засновниками компанії є "Відкрите суспільство стоматологів" (ВСС). Компанія зовсім недавно на ринку, але встигла себе зарекомендувати. Вся справа в тому, що спеціально під ці імпланти були створені нові протоколи лікування і пов'язано це з тим, що імпланти "ROOTT" мають спеціальну подовжену конструкцію і широку робочу зону (різьблення), чим відрізняються від інших імплантів. При установці використовується базальна методика, яка передбачає проведення етапу протезування вже через 5 днів після операції. Такі імпланти є новим рішенням, розробленим на основі багаторічного досвіду. Всі імпланти виготовляються з високоякісного біосумісного титанового сплаву "Grade - 5" (Ti-6Al-4V) з додаванням алюмінію і ванадію. Згідно з міжнародною класифікацією, поверхня імплантів цієї компанії є типовою поверхнею типу «SLA». Даний бренд спеціалізується виключно на базальних імплантатах, які мають ряд особливостей:

 • внаслідок конструкції імпланту вживлення проходить в глибокі (базальні) шари кістки;
  • установка відбувається протягом 3-х зустрічей у лікаря;
  • коронку на імплант фіксують практично відразу.

Мінусом такої імплантаційної системи є недолік статистичних показників, тобто приживлюваність таких імплантів дуже низька (див. Таблиця по приживлення імплантів). Мало хто може сказати, як триматися імплант через кілька років після установки. Також не може не насторожувати той факт, що окремі імплантаційні системи, що застосовуються в країнах СНД, не мають європейської сертифікації. Звичайно ж, в окремих ситуаціях, незважаючи на всі недоліки такого методу імплантації, - він відносно виправданий. Для прикладу, клієнт хоче змінити весь верхній зубний ряд, у нього є вибір: перенести додаткову операцію синус-ліфтингу (нарощування кісткової тканини) і встановити класичні імпланти або базальні імпланти, що, до речі, дешевше і швидше, але ймовірність отримати травму збільшується в рази в порівнянні з іншими імплантаційними системами. Звичайно, вибір завжди залишається за вами, але наші фахівці не рекомендують використовувати такий метод імплантації.

MIS

Ізраїльська компанія MIS заснована у 1995 р. та є одним з найбільших сучасних і технологічних підприємств у світі. Щорічно компанія випускає близько одного мільйона імплантів і входить до п'ятірки найбільш продаваних імплантів у своїй категорії. Імпланти "Mis" виробляють на швейцарських металообробних автоматичних верстатах TORNOS. Для забезпечення 100% гарантії контролю якості виробів на заводі впроваджена багатоступенева система контролю якості. Лабораторія обладнана лазерними вимірювальними приладами японського виробництва. Як і більшість інших імплантів, імпланти компанії "MIS" виготовляють з титану "Grade - 4" з додаванням алюмінію і ванадію для укріплення.Використовують покриття "SLA", яке повторює структуру кісткової тканини, в результаті імпланти стають шорсткуватими, що дозволяє швидше з'єднати кісткову тканину з чужорідним організмом. Хоча MIS імпланти є бюджетними імплантологічними системами, їх відмінна якість визнана міжнародними експертними організаціями (CE, FDA, ISO), що займаються сертифікацією медичних виробів.

Згідно з незалежними дослідженням, які проводилися у 2014 році в Женеві, ізраїльські імпланти "MIS" мають найчистішу у світі поверхню (у порівнянні з імплантами інших найбільш популярних виробників). А Європейська асоціація дентальної імплантології, яка проводила подібні дослідження у 2015 році, встановила, що конструкції є одними з кращих у плані очищення й обробки поверхонь. Ці фактори мають велике значення, оскільки від показника стерильності поверхні імпланту залежить якість приживлення імпланта в організмі.

Таким чином ми отримуємо:

 • якісний матеріал виготовлення;
 • сучасну систему контролю і виробництва;
 • конкурентоздатний імплант у всьому світі;
 • розумну ціну, яка не відлякує клієнтів;
 • інноваційний підхід з урахуванням нових технологій.
Ankylos

Німецькі імпланти, як і все в цілому, що виготовлено в Німеччині, - відрізняються високою якістю. Але Німеччина не є передовою країною на імплантаційному ринку і не в змозі конкурувати з американськими і швейцарськими компаніями. Основним конкурентом Німеччини в цій сфері є Ізраїль. Так, німецька компанія "Ankylos" з 1985 р. проявляє себе як надійна, стабільна система, протягом більше 25-ти років показує хороші клінічні показники. Також, як і система "MIS", імпланти компанії "Ankylos" виготовляють при ретельному контролі, виготовляються з титану "Grade - 4" з домішкою алюмінію і ванадію, що проходить обробку системою "SLC". Ще однією важливою розробкою компанії вважається біосумісне покриття "Friadent Plus". Таке покриття шарами наносять на імплант при певній температурі, внаслідок цього імплант отримує особливі мікрошорсткуваті незрівнянні з імплантами інших компаній. Це прискорює процес остеоінтеграції (приживлення імплантату). Для більш надійного з'єднання системи була розроблена технологія "TissueCare Connection", яке захищає м'які тканини від хвороботворних бактерій і механічних подразнень. Це потрібно для збереження більшої кількості тканин, після чого надалі буде отримано хороший естетичний результат, при якому ваш штучний зуб буде виглядати максимально натурально. При установці цього імпланта використовується спеціальний інструментарій, який мінімально травмує кісткову тканину.

Отже, підсумовуючи все вищесказане, при установці імпланта компанії "Ankylos" Ви отримуєте:

 • TissueCare Connection. Унікальне поєднання імплантату і абатмента, на якому фіксується коронка.
 • Відносно невисока вартість імплантації (у порівнянні з американськими і швейцарськими имплантами).
 • Високоякісне виконання продукції.
MegaGen

Південнокорейська компанія "MegaGen"почала своє існування у 2002 році. Засновник компанії Kwang Bum Park створив щось інноваційне, що надало можливість конкурувати з іншими виробниками, не дивлячись на такий юний вік компанії. Як і інші виробники, MegaGen використовують тільки найкраще обладнання для виробництва своєї продукції. Використовуються всі найновіші протоколи з виготовлення та перевірки якості, таким чином продукція компанії MegaGen - одна з кращих у своєму ціновому сегменті. Компанія прославлена ​​своїм унікальним способом обробки поверхні імпланту, який побудований на системі обробки SLA з нанесенням нано-шару. Нано-шар з іонів кальцію наноситься на поверхню SLA і повністю очищає імплант від залишків кислоти. Така обробка називається XEED. Ця маніпуляція підвищує відсоток приживлюваності імпланта в рази. Імпланти компанії MegaGen виготовлені з титанового сплаву 4-го покоління, це робить їх довговічними та надійними.

Підводячи підсумки, ми отримуємо:

 • впевненість у виробництві якісного імпланту;
 • систему обробки XEED (аналогів якої немає у всьому світі);
 • не високу ціну за якісний продукт.
Рейтинг приживлюваності зубних імплантів

Як правило, вартість імпланта безпосередньо залежить від виробника. Однак, неправильно думати, що Ви платите за бренд і його популярність. Багато наукових досліджень, розробки нових технологій вимагають вагомих затрат, і такі витрати - виправдані. Надалі це допомагає поліпшити якість продукції і збільшити відсоток приживлюваності імплантатів. Тому, аналізуючи безліч наукових робіт докторів і компаній усього світу, ми підготували для Вас таблицю приживлюваності імплантатів нашої вибірки. Нижче Ви можете ознайомитись із нею:

Марка і країна виробника

Відсоток приживлюваності

Nobel Biocare - США

99,3%

Straumann - Швейцарія

99,9%

Bicon - США

99,9%

ROOTT - Швейцарія

89,8%

B&B Dental - Італія

99,7%

MIS - Ізраїль

99,6%

Ankylos - Німеччина

99%

Megagen - Південна Корея

99,8%

Також, хочемо звернути вашу увагу на аналіз, проведений Комітетом Наукових Досліджень BDIZ EDI за якістю і реєстрацією матеріалів імплантатів, що не прижилися. З 2016 року комітет провів своє дослідження, метою якого було вивчити та проаналізувати якість і склад стерильно упакованих імплантатів за допомогою сканувального електронного мікроскопа. Пов'язано це з тим, що поверхня імплантатів значно визначає початкову фазу біологічних реакцій із встановленим імплантатом і впливає на процес його інтеграції з навколишніми тканинами. Шорстка поверхня імплантату може прискорити процес остеоінтеграції (адаптації) особливо, якщо проведена аугментація (посилення). Велика кількість досліджуваних імплантатів, з протравленою поверхнею або оброблених піскоструминним апаратом, мають сліди оксиду алюмінію. І питання, як це впливає на сам процес імплантації, викликає багато розбіжностей. Більшість вчених зійшлися на думці, що невеликі залишки оксид алюмінію не суттєво впливають на остінтеграцію імпланта. Нижче ми хочемо ознайомити Вас із таблицею, яка допоможе провести більш детальне порівняння зубних іплантатнтов за якістю їх стерилізації, що ми описували в даній статті (в графі "Якість" оцінка від 1 до 5, де 5 є максимальним балом):

Виробник 

Країна

Система обробки

Склад

Якість

Bicon

CША

Подвійна піскоструминна система (SLA)

"Grade - 4"

4

MIS

Ізраїль

Піскоструминна обробка \ травлення (SLA)

"Grade - 4"

4

Straumann

Швейцарія

Піскоструминна обробка \ травлення (SLA)

Цирконієво-титановий сплав

5

Nobel Biocare

CША

Анодування (TiUnite)

"Grade - 4"

5

Ankyloss

Німеччина

Піскоструминна обробка \ травлення

"Grade - 4"

5

MegaGen

Південна Корея

Пескоструйная обробки (SLA) з нанесенням наношарами (XEED)

"Grade - 4" 

5

B&B Dental

Італія

Піскоструминна система протруєння "BioActive"

"Grade - 4"

5

ROOT

Швейцарія

Піскоструминна обробка (SLA)

"Grade - 5"

3

При виборі імпланта наша команда рекомендує Вам, оперувати вищевказаними фактами, але не забувати про те, що є абсолютні та відносні протипоказання по установці імплантів. Абсолютні - строго забороняють імплантацію. Відносні -  дозволяють установку, але з деякими обмеженнями.

Абсолютні:

 • нестійкий цукровий діабет,
 • патології серцево-судинної і нервової систем,
 • туберкульоз,
 • підвищений тонус жувальних м'язів,
 • проблеми зі згортанням крові,
 • наявність злоякісних пухлин,
 • неприпустимість проведення анестезії.

Відносні:

 • стабілізований цукровий діабет (лікування проводиться під наглядом ендокринолога),
 • ослаблений імунітет,
 • стан імунодефіциту організму: ВІЛ-інфекція, СНІД
 • запальні захворювання порожнини рота,
 • пародонтит, пародонтоз, остеомієліт щелепи,
 • скорочення обсягу кісткової тканини,
 • підвищене скупчення зубного нальоту і небажання / неможливість проведення ретельної гігієни самим пацієнтом.

Команда клініки "Eurodental" сподівається, що ця стаття допомогла Вам визначити для себе, який зубний імплант краще. Також хочемо порекомендувати ознайомиться з нашою статтею по етапах імплантації - це допоможе Вам прийняти остаточне рішення у виборі імпланта і записатися на безкоштовну консультацію до одного з наших фахівців.