Пн-Сб: 09:00 – 21:00;

Вс: 09:00 – 15:00

пр. Героїв Сталінграда 20А,

пр. Героїв Сталінграда 24,

Оболонь, Київ

Главная » Цікаві факти про стоматологію » Коронка на відсутній зуб

Коронка на відсутній зуб

By   adminRG   In  Интересные факты о стоматологии 1367

Коронка на відсутній зуб

Коронка на відсутній зуб встановлюється у випадках, коли різець не можна вилікувати за допомогою менш інвазивних методик. Стоматологічна клініка Eurodental — місце, де вам повернуть вашу усмішку максимально швидко, за адекватну вартість. У нашому штаті працюють висококласні стоматологи, які комплексно підходять до розв’язання кожної проблеми.

Коронка на відсутній зуб — ціна

Коронка дає змогу відновити втрачений або зберегти частково зруйнований зуб. Цей виріб також дає можливість приховати естетичні недоліки. За своєю суттю — це незнімна ортопедична конструкція, яка фіксується на ковпачок, імплантат або сам зуб. Зовні вироби практично нічим не відрізняються від натурального зуба. Вони повністю повторюють його колір і форму, а також виконують усі функції. За браком декількох зубів використовується спеціальна конструкція, у якій коронки з’єднані в одне ціле. У число основних показників до виконання процедури входять:

  • істотне руйнування коронкової частини різця;
  • патологічне стирання різців;
  • наявність стоматологічних дефектів.

Встановити коронки можна на будь-який різець. Матеріал виготовлення може бути різним. При його виборі необхідно обов’язково враховувати відділ, для якого призначається протез: фронтальний або жувальний. На передні зуби (фронтальні) краще встановлювати вироби з діоксиду цирконію або цільної кераміки. Ці матеріали відрізняються високими естетичними властивостями, тому вони будуть відмінним варіантом. Конструкції для жувальної групи зубів насамперед  мають бути міцними. Ефективним вирішенням у такому випадку буде цирконій або металокераміка.

Ціна установки залежить від використовуваного в роботі матеріалу, кількості зубів, що бракує, а також спектра робіт стоматолога. Установка коронок не проводиться при пародонтиті та в разі, якщо здорові зуби мають недостатню висоту. Перед процедурою в обов’язковому порядку потрібно вилікувати карієс, пульпіт або інші захворювання. Для забезпечення міцного кріплення виробів проводиться їх обточування і зняття емалі.

Коронка на відсутній зуб в клініці Eurodental
Різновиди коронок

У стоматології використовують кілька видів зубних коронок, що відрізняються за матеріалом виготовлення:

  1. Металеві. Це найпоширеніший різновид, який у сфері стоматології став використовуватися першим. Конструкції відрізняються міцністю й довговічністю. Термін служби може досягати до 15 років. До числа переваг також належить і доступна ціна. Металеві коронки можуть виготовлятися зі сплавів дорогих і не дорогих металів. Основний недолік виробів полягає в їх зовнішньому вигляді. Металеві коронки ніяк не схожі на натуральний зуб.
  2. Металокерамічні. Конструкції відрізняються невисокою ціною й довгим терміном служби. Самі вироби складаються з металевої основи й керамічного покриття. Розрізняють два різновиди металокерамічних коронок: зі сплавів дорогоцінних металів і недорогоцінних металів. Кожен із цих видів має свої переваги й недоліки, тому при їх підборі потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.
  3. Безметалеві. Це найдорожчий за вартістю варіант, який має високі естетичні якості. Конструкції не мають недоліків, які притаманні коронкам із металевою основою. До групи безметалевих коронок входять вироби з таких матеріалів, як: діоксид цирконію, оксид алюмінію і пресована кераміка.

Підбір коронок має здійснювати фахівець, враховуючи при цьому індивідуальні особливості пацієнта і фінансові можливості.

Як ставлять коронку, якщо немає зуба?

Відновлювати відсутні зуби вкрай важливо, таким чином, ви зможете зберегти жувальні функції й естетичну усмішку. При відсутності одного зуба встановити коронку можна за допомогою імпланту. Він імплантується в кісткову тканину і виконує роль кореня зуба. Після загоєння імплант повинен прижитися, для цього йому буде потрібно приблизно 5 місяців. На встановлені імплантати можна ставити коронки з усіх перерахованих вище матеріалів. На відміну від керамічних, безметалеві вироби роблять позитивний вплив на здоров’я ясен і стан ротової порожнини загалом. До того ж такі конструкції не спричиняють алергічних реакцій і забезпечують кращу і швидку адаптацію. Ще одна перевага установки безметалевої конструкції — довгий термін служби. Процес установки коронок здійснюється методом гвинтової фіксації. Така технологія передбачає прикручування коронки на імплантат за допомогою спеціального гвинта. Варто зазначити, що такий варіант виключає використання цементу, що дуже важливо для збереження жувальних функцій.