Пн-Сб: 09:00 – 21:00;

Вс: 09:00 – 15:00

пр. Героїв Сталінграда 20А,

пр. Героїв Сталінграда 24,

Оболонь, Київ

Главная » Цікаві факти про стоматологію » Видалення нерва зуба в Києві

Видалення нерва зуба в Києві

By   adminRG   In  Интересные факты о стоматологии 839

Скажімо прямо, видалення нерва зуба — не найприємніша процедура. Однак сильний біль змушує відправитися за допомогою до стоматолога. І не даремно — сучасні методи лікування, новітній інструментарій та покликані на підмогу технології 21 століття творять чудеса, зводячи нанівець хворобливість операції.

Пацієнт захищен від травми м’яких навколозубних тканин, йому не загрожують ускладнення. Тепер очистити й запломбувати зубні канали після віддаленого нерва стало набагато простіше.

Як відбувається видалення нерва зуба?

Насамперед зазначимо, що вся процедура проходить при місцевому знеболюванні. Нові препарати для анестезії не викликають звикання, легко виводяться, не залишаючи почуття тупого головного болю.

Глибоко в минуле пішов миш’як, який активно використовували при видаленні нерва з зуба в минулі роки.

Депульпація, так називають медики цей не простий різновид стоматологічної маніпуляції, проводять у декількох варіантах:

  1. Вітальний метод. Хворий зуб розкривають і видаляють нерв. Потім ретельно прочищають канали, щоб у них не залишилися шматочки пульпи. Закінчуючи процедуру з порятунку зуба, дантист закриває порожнину коронкою, тимчасовою або постійною. Вибір залежить від різних причин: стан хворого, бажання переконатися, що все зроблено правильно (зубні канали не рівні). Тимчасову пломбу через пару днів прибирають і ставлять постійну, якщо пацієнт не відчуває дискомфорт. Вся процедура видалення нерва в зубі проводиться в один день.
  2. Девітальний метод. Цей підхід в лікуванні хворого нерва вимагає терпіння і витримки, оскільки може зайняти кілька днів. У перші відвідини спеціаліста розкривають хворий зуб і накладають на нерв препарати, мета яких — розправитися з вогнищем захворювання. Ходити з ліками доведеться пару днів, тому встановлюють тимчасову пломбу. Лікар призначає термін нової зустрічі. У цей прийом, знову розкриють хворий зуб, видалять позбавлений ознак життя нерв, добре прочистять канали та установлять постійну пломбу.

Найскладніше проводити видалення нерва переднього зуба. Зумовлено це тим, що в нього тонша емаль, що в сою чергу вимагає від стоматолога високих професійних навичок, уваги та скрупульозності — адже різці несуть на собі й естетичне навантаження.
Безпосередньо після лікування травмований зуб може віддавати ниючий біль. Це норма. Якщо хворобливі відчуття протримаються більш як три дні, значить зуб сигналізує про негаразди й потрібно швидше відправлятися до лікаря.

Запалився нерв у молочному зубі — що робити?

Дитячі молочні зуби теж містять нерви, і вони можуть запалюватися при наявності глибокого карієсу, запалення м’яких тканин або в результаті травми при руйнуванні зуба. Хоча відбувається це вкрай рідко (перші зубки швидко змінюються корінними).

Якщо малюк плаче при прийманні їжі, відмовляється їсти, погано спить вночі — варто звернути увагу на стан зубів і записатися на прийом до дитячого стоматолога.

Після ретельного огляду ротової порожнини дитини, дантист винесе свій вердикт і запропонує схему видалення нерва молочного зуба. Оскільки малюки — народ неспокійний і їм дуже складно сидіти в кріслі кілька годин, процедуру рекомендують проводити під наркозом.

У процесі операції:


  • розкривають хворий зуб;
  • видаляють нерв;
  • прочищають канали;
  • встановлюють пломбу.

Але спочатку фахівець стоматології на Оболоні «Eurodental» обговорить можливі варіанти з батьками дитини. Тільки отримавши їхню згоду лікар приступить до роботи. Діяти буде обережно, пам’ятаючи, що під молочним зубом розташовані зародки основних зубів, а їх не можна пошкодити.

Видалення нерва зуба в Eurodental
Чому нерв запалюється?

У хвороби є кілька провокуючих чинників. Пульпіт може дати про себе знати, якщо вчасно не був вилікуваний карієс, і бактерії проникли у внутрішню частину зуба. Тут вони активно розмножуються, тихенько поїдаючи, його тканини.

При запальних процесах у яснах відкривається шийка зуба. Під дією небезпечних мікроорганізмів руйнується кісткова тканина, мікроби захоплюють порожнину й добираються до нерва. Останній сигналізує болем.
Нерв може запалитися в результаті перенесеної травми, коли стався відкол частини зуба. Бактерії не знехтують скористатися такою можливістю.

Трапляються і професійні помилки, які провокують запалення нерва зубного. Це, в першу чергу, погано пролікований карієс. Бактерії під пломбою продовжують свою руйнівну дію.

Трапляється, що дантист, готуючи зуб під коронку, після обточення погано його охолоджує. Це може стати причиною опіку зубного нерва.

Видалення нерва зуба — ціна в Києві

З цінами на послуги з видалення нерва зуба можна ознайомитися на офіційному сайті клініки «Євродентал» у розділі «Ціни».
У вартість входять усі різновиди робіт і вартість знеболювальних препаратів.
Ціни фіксовані. Лікар на консультації пропонує ознайомитися з прайсом і вибрати найбільш підхожий варіант лікування.